YEEE JA SELLE SUVE REISISIHTKOHAKS ON…

porgutal

YeeeeeYeee, meil on piletid lõpuks ostetud! Paar postitust tagasi rääkisin põgusalt meie selle suve reisiplaanidest, aga nüüd saab siis kindlalt öelda, et valituks osutus P o r t u g a l! Nii lahe, et meie pisike uitmõte Portugalist teoks saab, sest me küll mõtlesime sellest, aga ei teadnud üldse kas häid pileteid saab.

Miks siis selline sihtkoht? Esiteks muidugi sellepärast, et suviste reiside puhul püüame alati ka Saksamaal elava Tõnu õe juurest läbi põigata ja eks see siis peamiselt määrab ka meie sihtkoha. Kui näiteks läbi Saksamaa poleks Portugali saanud, siis me ei oleks seda ka valinud. Teiseks põhjuseks siis hind, hetkel saime kõik lennud edasi-tagasi ca 140€ eest. See on hetkel kusjuures VÄGA hea diil, hinnad muutuvad põhimõtteliselt sekundite pealt. Näiteks kui Tõnu siin bronne tegi, siis selle aja jooksul jõudsid piletid juba 5€ kallimaks minna. Muidugi ei ole see suur summa, aga kuna reisime viiekesi, siis kamba pealt ikkagi täitsa arvestatav summa.

Ja kolmandaks (hee, tavaliselt ju nimetatakse need kolm kõige tähtsamat asja, kuigi nüansse on veel) seetõttu, et Portugal on suhteliselt vähehaibitud reisisihtkoht. Ehkki avastamist ja nautimist on seal meeletult, see riik alles hakkab populaarseks kujunema. Vähemalt mulje on jäänud selline, eks kohapeal selgub kindlasti täpsemalt.

Kindlasti väldime me pealinna ja suuri üldtuntuid kohti, me lihtsalt oleme reisides loomult sellised, et tahaks seda ehedat riiki tundma õppida ja just selliseid väikseid kohti avastada, sest elamus sealt on niivõrd võimas. Kui oleme reisimas käinud ja no näiteks ühe päeva väga populaarses turistikas käinud, siis oleme enamjaolt pettunud – no see ei ole meile.

Aga eks me tasapisi mõtleme ja otsime neid kohti kuhu minna ning bookime majutusi, vaatame videosid ja loeme lugusid. :) Mõtlesingi uurida, et kas teie seast on keegi Portugalis käinud ja kas oskate soovitada huvitavaid kohti, kuhu kindlasti minna võiks või mis eredalt meelde jäi? Oleksime supertänulikud! :) Või üldse igasugused muljed on oodatud!

Lisan siia lõppu ühe eile vaadatud reisivideo ühtede mu lemmikute – Mimi & Alexi poolt ja oh, kuidas juba avastama ja seiklema minna tahaks! :)

Sharing is caring...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

21 comments

 1. Avatar
  Anonüümne says:

  Tervet Algarve maakonda soovitan! Võtta kõik linnad Hispaania piirist kuni läänerannikuni… Sealne coastline on lihtsalt omaette vaatamisväärsus… Otsige peidetud randu ja nutige ookeani laineid. Kui pidutseda soovite siis kuurortlinn Albufeira on selleks parim koht ja väikelinnade tänavatesse suutsin isegi oma ema armuma panna… Portugalis tuleb süüa lihatoite’ nad oskavad neid väga hästi teha! Inimesed on hästi sõbralikud ja erinevalt nt hispaaniast oskavad portugallased ka enamjaolt inglise keelt. Suuuuuuuurepärane sihtkohavalik!

 2. Avatar
  Anna says:

  Pileteid soovitaks vaadata inkognito aknas, siis neid pisikesi hinnatõuse tavaliselt ei juhtu. See väike tõus on lihtsalt selleks, et sa kiiremalt piletid ära ostaks :)

 3. Avatar
  Anonüümne says:

  Tere!

  Veetsin just suvel 2 nädalat Portugalis ringi trippides ning selle aja jooksul sai vähemalt 5 linna külastatud.
  Alustasime Lissabonis ( nojah pealinn) Päev-kaks peatumist on see ikka väärt, just juba enne mainitud Baro Alto piirkonna ja megahea söögi pärast. Pluss nee dtrammid ja majad on niiiiiii armsad! Edasi Sintra linn. Seda peetakse romantismi pealinnaks. ja õgusega,s est see on täpselt orus suurte mägede vahel ja seal on imeilusad lossid ( mõnel neist maaaused koopad) ja ülse väga palju seiklemist on seal võimalik teha. Seda soovitaks kindlasti khe käega.
  Sealt edasi läksime Coimbrasse, mis on Porutgali ülikoolilinn. Pigem mitte midagiütlev kohake ja ei soovitaks. Samuti Aveiro, mida peetakse Portugali Veneetsiaks. Okei need kanalis seal on coolid, ja rannajoon ja suurepärane ( saab surfata), aga muidu suht puhkelinnake.
  KIndlastisoovitaks vältida sleliseid kohti nagu Cascais ja Estoril Lissaboni lähedal, sest need on puhtalt keskealistele turistidele müeldud kohad ja väga seal midagi vaadata ei ole. Cascais on ilusad rannad, kus päevitada, kuid seal rohkem kui päev ei ole midagi teha.

  Porto see- eest onsuurepärane. Seal lähedal on palju veinimõisasid, kus thakse portveini siiamaani ning saab trippida ka Duoro jõe orgu, kus on enamik neid veiniistuandusi ( need ka külasjatatele avatud. MIna käisin sellises nagu Sandeman ja see oli IMELINE). Kõigis saab kohapeal tuuri ja degustatsiooni väga mõistliku summa eest.Ja portost läheb sinna kiirrong( u 2hs sõitu aga maastik on väga ilus ).
  Kui ma uuesti Portugali läheks, siis ma läheks kindlasti ka lõunasse Algravesse, mis on imelilusa rannajoone ja kultuuriga.

  Loodan, et said natuke inspiratsiooni. Kui soovid, siis võid mulle ka kirjutada meilile ja saan rohkem rääkida:) Brit.riisenberg@gmail.com

 4. Avatar
  Mirell says:

  Käisin ise sügisel Portalegres, mõnus väike linnake. Mõnusalt mägede vahel, sõbraliku elanikkonnaga. Seal lähistel on tegelikult ka hispaania piir. Lissabonist saab sinna ilusti bussiga, ja majutuse hinnad olid ka täiesti okeid. Seal on ümberringi ka väga ilusaid kohti, näiteks mingi loss mis asus mäeotsas ja oli nagu väike mägikülake :) Kui soovi on siis võin tuttavate kohalike käest kindlad nimed/kohad üle küsida:) Aga väga äge koha valik. Ma armusin sügisel täielikult portugali ära, nii loodusesse, kultuuri kui inimestesse.

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Täpselt selliseid mõnusaid mägedevahelisi teid me otsimegi ja kui veel hea majutushinnad, siis kohe kahe käega poolt ja kui aega saad, siis kindlasti võid mulle siia need täpsemad kohad kirjutada. :) Nii lahe oleks.

   Veel selline küsimus ka, et mis mulje Sulle muidu majutustest jäi? Hetkel kui ringi vaatasime, siis interjöörilt on paljud pisut naljakad ja asjadega üleküllastatud, aga see pidigi väga nendelik olema? Või mis mulje Sul jäi? :)

   • Avatar
    Mirell says:

    Ma uurin ja järgi. Sest naljakas on see, et see hotell kus me olime ei olegi nagu netist leitav… google mapsil tühjus selle kohapeal. Aga see on praeguseks umbes aasta vana hotell alles. Selline pisike ja hubane aga üliilus ja nn eurolik. Ma armastasin oma vannituba sest see oli suur ja seal oli sisseehitatud raadio, sai koguaeg toas muusikat nautida :D vaade aknast oli: https://www.instagram.com/p/7kfXe0u35V/?taken-by=mirelllp

    Seal oli üldse palju vahvaid koduseid söögi kohti kus sai mekkida omaniku naise enda tehtud veini jne. Ülivahva ööelu ka.

    Kui vastused saan siin kirjutan sulle :) endal jube kehv mälu nende nimede suhtes :D Veel üks seal kandis tehtud pilt ntks: https://www.instagram.com/p/7sfq5Mu3ze/?taken-by=mirelllp

 5. Avatar
  Ann says:

  Soovitan Lagose linna ja selle lähiümbruse randu nagu Dona Ana ja Camilo. Linnal on hästi armas nn. “vanalinn” ja ilus rannapromenaad. Meie rentisime Lissabonist auto ja sõitsime mööda ookeaniäärseid teid alla Lõuna-Portugali ja seiklesime seal ringi.

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Oo, väga äge – meil ka tegelikult peamine plaan rendikaga peamiselt ookeaniäärt ja Lõuna-Portugali avastada. Kuidas teil muidu näiteks teemaksudega oli? Lugesime, et teemaksude hinnad on päris kirved ja nüüd proovimie leiutada mingeid variante, kuidas neid natukenegi vältida. Kas teil nt õnnestus või kuidas sellega sai?

   • Avatar
    Ann says:

    Üldjuhul on maksustatud siiski vaid kiirteed. Lõuna-Portugali jõudmise korral võib valida teemaksuga kiirtee A22, mis on kindlasti kiireim viis. Meie sõitsime mööda vana mnt, mis võtab küll kauem aega, kuid tee on põnevam ja maksuvaba. Samas on hea ikkagi, kui rendiautol on see eletrooniline teemaksuluger olemas, sest neil on ka Lissabonist välja/ sisse viivad sillad maksustatud. Sillamaks väga hull ei olnud, paari euro kanti, kuid mingi osa võtab ka rendifirma lugeri rentimise eest, see aga oleneb firmast ja rendi pikkusest

 6. Avatar
  Karin says:

  Ma ütleksin ka, et kindlasti minge Lissaboni. Käisin seal ise 2 aastat tagasi ja ei jõua oodata millal tagasi saaks. See on küll suur linn, aga ta ei ole suurlinn. Kogu õhkkond, inimesed, ehitised on lihtsalt väga kaunid. Ja kui välja on plaan minna, siis kindel sihtkoht peaks olema Bairro Alto ja seal jahutuseks üks morangoska :)

 7. Avatar
  Elo says:

  Ma olen niii kade, Portugal on ka minu üks unistuste reisisihtkohti, tundub selline mõnus soe ja pisut eksootiline ning igati omapärane. Jään huviga reisipostitusi ootama ;) Ja Mimi on minu lemmik youtuber juba mõnda aega, nende reisivideoid on alati ülimõnna vaadata :)

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Iiiiiiih, nii lahe! Kindlasti tuleb sada vlogi ja postitust ja juba ise ka nii ootan! Mimi & Alex on tõesti nii super inspireerivad inimesed oma oleku ja elustiiliga. :) Minu lemmikud ka!

 8. Avatar
  Liina says:

  Mina käisin 2014 oktoobris Lissabonis ja Albufeiral ja see aasta plaan samadesse kohtadesse minna. Ma julgeks väita, et kui te Lissabonis üldse ei viibi, siis jätte millestki erilisest ilma. Ajalugu on seal vana ja õhustik on hoopis teistmoodi, kui nt Barcelonas. Seal on palju “vana kohtub uuega” piirkondi. Ka getosid võib kohata. Aga vaateplatvormidelt avaneb imeline vaade, kitsastel tänavatel mäkke trammiga sõitmine jms jätab kustumatu mälestuse. Sa ei roni üheski teises pealinnas nii palju kui Lissabonis. Albufeiras on suvel ilmselt tipphooaeg. Mina käisin siis, kui mass oli läinud ja hotellid imeodavad. Ka mõnus koht Atlandi ookeani ääres. Ühel pool vanalinn, teisel pool strip, kus pidutseda. Käid paadiga delfiine vaatamas jms. Mereandidest sööd ennast ogaraks seal. Kindlasti võite uurida ka nt Portot. Aga jah, võiksite reisi alguses või lõpus paar päeva siiski pealinnas ka veeta.

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Aitäh Sulle Liina nii põhjaliku ja ägeda vastuse eest, lükkasid kindlasti ümber meie eelarvamused ja kuna mainisid mitut põnevat asja, siis tead, otsustasime, et võtame Lissaboni ka ikka plaani! :) Nii lahe! :)

   • Avatar
    Helina says:

    Uurisin asja ning soovitas selliseid kohti:
    Geres
    Porto pidi olema Tartulik, aga väga mõnus linn
    Braga
    Palju väikseid ja armsaid kohti pidi olema mööda rannikut sõites Lissaboni ja Porto vahel
    Algarve lõuna osas
    Moncorvo põhja osas
    Lissabon pidi olema moderne

    Loodan, et leiate midagi siit, mida külastada :)

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.