UUE KODU VLOG: Võtmed käes ja esimene nokitsemine!

Uhuhuu, nonii! Sain lõpuks valmis meie esimese “uue kodu vlogi”, kus saime kätte uue korteri võtmed ja veidikene näitame ka remontimisprotsessi, ehituspoodides käimist ning lihtsalt emotsioone. Selles videos on vist kõige rohkem näha minu real life naeru ehk kajakaid, aga no mis teha, kui uus kodu nii palju häid emotsioone tekitab ja kõik nii lõbus on. :)

Uues kodus oleme sees elanud ligi kuu aega ja kuigi päris palju on veel asjatamist, siis ma ei kujuta üldse ettegi, et oleksime varem kusagil mujal elanud. See on kuidagi nii kodu!

Näitan lisaks videole siin allpool ka mõningaid hetki ja enne-pärast pilte, mis mul hetkel käepärast on. Seoses kolimisega olen kõige rohkem enda tegemisi näidanud Instagrami storydes, nii et keda kogu see remondivärk huvitab, siis lisage selline kasutajanimi nagu “sandrellle” endale Instagrami. :P

MAGAMISTOA BEFORE-AFTER

Kuigi magamistuba on meil peaaegu, et kõige rohkem valmis, siis pilte olen teinud täpselt nii palju nagu allpool on! Eile ostsin ühe laterna ka, mis ajutiselt minu voodi kõrvale jääb (ostsin rõdu jaoks, aga kuna rõdu on hetkel valmimisel, siis hoian toas peidus).

Põhimõtteliselt värvisime seinad helehalliks ja ühe seina tapeetisime ära ka. Punakaspruunid vanad kummutid võtsime kaasa eelmisest kodust ja värvisime üle valge värviga. Sedapuhku pean ütlema, et kuna köögivärvi jäi nii palju üle, siis värvitud on need Vivacolor Kitchen pestava värviga. Ma ei tea – hetkel püsivad VÄGA hästi peal ja on kerge puhastada. Eks vaatab, kuidas ajale vastu peavad. Kõige parema värvisooduka saab  hetkel Vivacolor värvidele K-Rautast. ;)

Lisaks ostsin põrandale kauaihaldatud halli tooni nahad. Püüan magamistoa hoida võimalikult puhtana ja puutumatuna, et need säiliksid võimalikult kaua ilusatena. Eks vaatame, kuidas õnnestub, juba lihtsalt diivanil hoides on valged vaibad saanud korralikult vatti. :D Aga maailma mõnusam on hommikul ärgata ja pehmele vaibale astuda. Ostetud soodukaga samuti K-Rautast, hetkel peaks neid isegi veel olema! K-Rautaga mul mingit soodusdiili pole (igaks juhuks ütlen), lihtsalt jagan enda leide ja eks me vist kõik maailma ehituspoed ka juba läbi uudistanud, haha. :)

OFFICE SISSEEHITATUD KAPP ENNE-PÄRAST

iiiigasugust värvimist on mul ette tulnud küllaltki palju ja ma täitsa naudin seda. Alguses oli hirm, et äkki keeran miskit tuksi, aga kõige suurem nõuanne iseendale on see, et tuleb varuda kannatust. Kui esimene kiht jääb imelik ja kõik paistaks justkui läbi ja on laiguline, tuleks asjadel lihtsalt natukene kuivada lasta.

Vahepeal oli juba lausa selline sõltuvus, et iga päev käed sügelesid ja tahtsin midagi värvida. Kõige suurem värvimisprojekt on kindlasti olnud tubades olevad sisseehitatud kapid. See minu tulevane kontoritoa oranž  värv ei läinud mitte kokku sellega, mida mina ette kujutasin. Aga ega siis sellise väikese asja pärast ei jäta korterit ostmata, pisidetaile saab ju ise alati ümber muuta. Ja ma ei saaks õnnelikum ollagi, sest asjadel on oma hing juures. Nendest kappidest möödudes tean alati, kui palju nendesse panustasin. Isegi kui kõrvalvaatajale tunduvadki need lihtsalt ühed valged kapid, siis meie jaoks on nad ikka midagi enamat!

Ka käepidemed vahetasime välja ja otsisime õigeid ikka tükk aega. Alguses mõtlesime ise kõik kuldse spreivärviga üle värvida, aga selliseid kuluvaid osi ei anna ikka niimodi värvida. Võib-olla hea autovärviga saab, aga ei raatsinud enam spreivärve osta. Siis käisimegi kõik Tallinnas olevad suuremad ehituspoed läbi ja sellised pisut erilisema välimusega leidsime Bauhausist. Tüki hinnaks oli 3 millegagi ja see on veel soooodne! Minu kontorituppa valisime kuldsed ja koridori kappidele hallid ja tulemus on minu arvates väga ilus. Korvid Jyskist!

KÕIK VÄRVIN ÄRA!

Nagu enne mainisin, siis värvimist on olnud omajagu! Ka kõik uksed värvisin ma üle ja uksi meil ikka kodus on, nii et andis neid värvida. Kõige keerulisem värvimistöö oligi just ukste puhul, sest aknaosa teipimine ja võttis päris palju aega ja üldse selliseid suuri asju värvides peavad käed usinasti käima, et tulemus laiguline ei jääks. Aga olen tulemusega väga rahul, sõbranna lausa küsis, et kas uksed ostsime ka uued. Eip, ikka värvisime üle! :) Nad olid ka enne valgemapoolsed, ent küllaltki kollaseks kulunud.

KÖÖK JA MAGAMISTUBA

Nagu ka videos nägite, siis köögi lammutasime täiesti maha ja ehitame selle hoopis teistsuguseks. Toonideks ikka valge-hall ja natukene ka musta. Tõnu üheks suurimaks sooviks oli see, et uues kodus oleks gaasipliit. Mina alguses natukene kartsin, sest mul on gaasipliitidega olnud alati mingi kiiks. Ma kardan neid. Ma isegi kardan gaasi pealt töötavaid autosid, mul on kogu aeg tunne, et need plahvatavad.

Aga olin sellegipoolest nõus Tõnule vastu tulema, sest gaasipliit näeb tegelikult lahe välja. Ja nüüd ei jõua ma seda ära kiita – toit valmib nii kiiresti, see näeb superäge välja ning üleüldse on kuidagi ÄGE selle peal süüa teha. Eks selle paigaldamine ja kinnitamine võttis omajagu aega, sest ei minul ega temal pole gaasipliiti varem olnud ja kui ehituspoest ikka soovitatakse, et gaas sobib koduseks kasutamiseks, siis jääd teadja sõnu ikka uskuma. Väike 70 eurone põnts siit tuli, aga nüüd on õnneks kõik õige ja minul ka süda rahul!

Nagu mõed postitused tagasi rääkisin, siis Sipsiku pilt läks meile magamistuppa ja ühel õhtul avastasin, kuidas ta nii armsasti enda pildi ette tuttu jäänud on. Üleüldse chillib Sipsik suure osa oma päevast magamistoas tekkide ja patjade vahel – eelmises korteris ta nii palju magamistoas ei olnud ja magas pigem mujal. Öösel on ka ikka raudpolt meie kahe vahel, nii et tundub, et selle toa rahulikkus ja soojus mõjub talle ka hästi.

Sellised jutustamised siis täna, hakkan nüüd järgmist vlogi kokku panema ja siis juba uued enne-pärast pildid ning jutud! :) Btw, sorri, et teksti niimodi keskele asetan, mulle endale üldse ei meeldi, aga millegipärast on wordpressis see joondus kuhugile ära kadunud… Kui keegi oskab seda tagasi võluda, siis näpunäited on teretulnud. :)

Andke siis ikka kommentaarides teada ka, kuidas selline postitus-vlog teile meeldis ja kas annan vlogidele hagu ja monteerin neid ikka edasi? :D

Sharing is caring...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

4 comments

 1. Avatar
  Liina says:

  Enne välismaale kolimist polnud mul gaasipliidiga mingisugust kokkupuudet, aga nüüd on nii, et ei kujuta elu ilma selleta ettegi. Vb on see minu ettekujutus, aga isegi toit tuleb sellel valmistades “kodusema maitsega”. :) ja teie gaasipliit näeb ikka super ilus välja!

 2. Avatar
  Mareen says:

  Nii äge vaadata, kuidas teised inimesed ka remonti teevad eriti kui endal just läbi sai ja saan mõnuga jalad divanil lebotades vaadata :D Üks suur-suur palve – kas saaksid videosid nii teha, et ei udutaks nii kole-kole tihti see pilt – saan aru küll, et see on automaat-teravustamisest aga kuidagi nii paha-paha ja peaaegu jäi vaatamata – lõppu kuulasingi ainult ilma pildita… Nii pahasti käib silmadele :(

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Hehe, veab Sul! :) Ma vist veel nii algaja selles vlogimisest, et ise filmides ei saa aru ja pärast arvutist vaadates ei taha neid kohti välja ka jätta, sest meie ja pere jaoks on kogu see protsess nii oluline, et tulevikus ikka hea meenutada. Aga üritan kunagi kastidest tipodi üles leida ja siis ehk ei sihkasahka kaamera ka nii palju. :)

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.