ÜKS NALJAKAS SEIK ELUST ENESEST #2

DSC_04808

Mõtlesin täna teiega jagada veel üht naljakat seika elust enesest, sellest hoolimata, et alguses polnud see hetk üldse mitte naljakas. Aga nagu ikka, siis tagantjärele on alati kõik naljakam ja eks ma püüan seda läbi huumoriprisma vaadata.

Käisin neljapäeval (11.02) täitsa esimest korda Bodybalance trennis ja ma täiesti armusin sellesse. Kuigi mul on veel nii palju rühmatrenne läbi käimata, siis mingi ajani oli mul Viimsi Myfitnessis kaks täiesti lemmiktrenni – Maisa Bodypump ja TRX. Viimasel ajal on sinna lisandunud ka Laaguse Bodybalance’i trenn! See on nii mõnus, et ma juba nii ootan uut nädalat ja uut trenni. Esiteks mulle üleüldse meeldivad sellised kehale ja vaimule trennid ning tahaks taastada enda kunagise mega painduvuse. :) Viimasel ajal olen märganud, et ma ei paindu enam nii, nagu vanasti. Pluss Gina on nii inspireeriv inimene. Teate küll kui lõpus pikutate seal, tekk peal, siis ta lihtsalt räägib nii ilusti, et ma juba teist korda hoidsin pisaraid tagasi. :D Nii õigesti ning motiveerivalt rääkis ning andis eneseusule tohutult boosti juurde. Peate ise tunnetama, siis saate aru.

Aga igastahes jaa, pärast trenni olin nii rahulolev, rõõmus ja oli täpselt selline tunne, et tahaks tervele maailmale ainult naeratada ja öelda, et elu on ilus, aga kahjuks suutis miski ikkagi kogu selle hea energia maha suruda.

Tulin pesemast, juuksed põhimõtteliselt tilkusid, nägu oli saunast punane ja vaatan, et ma ei saa enda kapilukku lahti. No ei ole võimalik! Mu trennikaaslast ei olnud ka minuga just sel päeval trennis kaasas ja mõtlesin, et no way-no way-no way. Et ärge nüüd jamage, et mu kapiuks lahti ei tule. Kangutasin mis ma kangutasin, ikka lahti ei tule. Täitsa lõpp.

Järgmiseks mõtlesin, et kuidas abi küsima minna. Kuidagi totter on alasti (küll käterätik ümber) ja varbavaheplätudes minna administratsiooni ja kõikide edasi-tagasi kõndivate inimeste ees öelda, et hei, kas oleks võimalik kedagi appi kutsuda. Niisiis otsustasingi abi paluda neilt, kes trennist just lahkumas olid. Palusin üht inimest. Möödus kümme mitutit. Palusin teist. Möödus veel kümme. Ja mõtlesin, et mis toimub, kas ma nägin nende jaoks tõesti nii hullumeelne välja, et nad lihtsalt põgenesid mu palve peale? :D Siis palusin veel kolmandat inimest (endal juba pisarad silmis, et miks keegi ei saa mind aidata, ma olen ju põhimõtteliselt alasti siin, ma ei saa kellelegi helistadagi ju) ja ta tuli tagasi ja ütles, et mu teade on edastatud, aga tal on lihtsalt järjekord…

Ja siis teenindaja lõpuks tuli ja kukkus minuga vaidlema, et sellist asja ei saa juhtuda, et see kuidagi ise lukku läks. Et kas olen selle lukuga ikka varem ka trennis käinud? Jaa, loomulikult olen käinud, mitmeidmitmeid kordi. Ja loomulikult saan aru, et see on imelik, et nii juhtus! Ja siis jätkus ikka see jutt, et pole võimalik ja miks ja kuidas. Ma lõpuks juba ütlesin, et miks me vaidleme, ega ma nimelt enda kappi lukusta, et missugused võiksid olla lahendused sellele probleemile? Tema siis nähvas, et ainuke võimalus on see, et toon sulle tangid ja sa lõikad selle luku ise lahti. Ütlesin talle, et jah, palun.

Kõige rohkem imestan selle olukorra juures seda, et ükskõik kui viisakaks sa ise ka ei jää (ja ette-taha “aitähisid” ütle), osade inimeste süda ei leebu ja nad lihtsalt nähvavad sulle vastu. Ei proovi ise lahendusi välja käia ja lihtsalt vaidlevad. Vabalt oleks saanud öelda nii, et kummaline, selliseid asju ei tohiks juhtuda, aga ainuke lahendus sellele probleemile oleks see, et lõikame tabaluku lahti. Mul tekib jälle see küsimus, et Myfitness on endale nii hea imidži loonud ja neil on tõesti mõnus spordiklubi, aga miks ei osata valida administraatoreid. Neid inimesi, kes igapäevaselt seal inimesi tervitavad, üldpildi, ka esmamulje loovad. Ja ma ei räägi siin ainult ühekordsest probleemist, oleme mitmeid kordi trennikaaslasega arutanud, et oleme ebameeldiva kogemusega lahkunud. Just siis, kui sul on mingi mure või probleem või küsimus, siis joonistub välja see ebaprofessionaalsus.

Ja loomulikult ei olnud kõige solvavam see, et admin ebaviisakas oli, aga see, et ta tõigi mulle need massiivsed kollased tangid ja kõndis ise minema… Kangutasin seda ust pea 20-minutit lahti, sest ühest küljest püüdsin totrat muljet veidi leevendada ja teha kõik, et mul kohe see käterätt ümbert ära ei kukuks ning teisalt pidin vaatama, et ma suurt peeglit katki ei toksaks. Kangutasin mis ma kangutasin, lõikasin mis ma lõikasin ja ikka see paganama lukk katki ei läinud… Mul olid ausalt juba pisarad silmis, et kas see on tõesti võimalik. Et admin isegi ei küsi, et kas sul oleks abi vaja ja kõnnib lihtsalt minema. Aga võtsin selle sisemise jõu kuidagi kokku ja püüdsin mitte murduda. Ja murdsin hoopis selle luku.

Praegu mõtlen, et küll see võis alles KUMMALINE ja samas naljakas vaatepilt olla – väike naine käterätt ümber ja kangutab suuuuuuurte kollaste tangidega enda kapiust… :D

DSC_0474

Sharing is caring...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

37 comments

 1. Avatar
  Anonüümne says:

  Esmalt – kurb, et selline olukord tekkis. Olles ise antud ettevõttega seotud võin öelda, et vahel lihtsalt tekivad sellised seletamatud tehnilised probleemid nende lukkudega, mis pole ei administraatori ega ammugi mitte kliendi süü. Kahjuks või õnneks aga ei ole klienditeenindaja see, kes neid lukke tarnib ja müüki võtab – sellised otsused tehakse mujal. Tartus on kasutusel ka täiesti klassikalised võtmega tabalukud, mis on minu hinnangul tunduvalt töökindlamad. Mõistagi ei vabanda see klienditeenindaja ebaviisakat käitumist, elementaarne viisakus ja kliendi suhtes empaatiavõime on väga olulised ja ettevõtte juhtkonnale tagasiside andmine on oluline. Küll aga tahaksin kommenteerida seda, et enamasti on tööl korraga üks administraator, kelle tööülesannete hulka kuulub tunduvalt rohkem, kui kliendile esmapilgul näida võib. Lisaks tavalisele “tere-aitäh-head aega” positsioonile on tarvis tegeleda inventuuridega, müügiga, vastata kirjadele, lõpetada/alustada/muuta lepinguid, lepinguid arhiveerida, tellida/võtta vastu kaupa, tegeleda jooksvate probleemidega ka koristuse jmt vallas, vajadusel anda esmaabi jne jne. Ning kui tõepoolest on õhtusel tipptunnil tekkinud kassasse järjekord, siis näeb tööjuhend ette, et esmalt tuleb tegeleda letis seisvate klientidega – see on ettenähtud juhtkonna poolt. Ma absoluutselt ei õigusta konkreetse klienditeenindaja käitumist, aga asja kurbloolisus on see, et sellisel hetkel lihtsalt pole klienditeenindajal mitte kedagi appi kutsuda. Kui sa oled parajasti üksinda tööl ja vaja on tegeleda korraga saja miljoni mures kliendiga ning sind on paraku ainult üks, siis tahes-tahtmata peab keegi pisut ootama. Muidugi tuleb sellises olukorras mängu see, milline on administraator inimesena ja kuidas ta suudab pingelises olukorras rahulikuks jääda. Sinu juhtumis kirjeldatud inimene kahjuks ei suutnud. Mis ma tahan öelda on see, et muidugi anna klubi juhtkonnale tagasisidet – ainult nii saab klubi muutuda paremaks. Aga palun lisa sinna kommentaariks ka see, et ehk oleks ettevõtte siseselt mõistlik korraldada õhtused tipptunnid selliselt, et oleks korraga tööl mitu inimest. Sellisel juhul ei peaks klient ootama ja saaks tõenäoliselt meeldiva ja empaatilise teeninduse osaliseks :)

 2. Avatar
  Anonüümne says:

  Kui rääkida MyFitnessi administraatoritest siis arvasin, et asi on puhtalt minus (lugedes teiste kogemusi siis mitte), et ootan liiga palju. Aga kui admini suust ei tule ei “tere” ega “head-aega” vastust siis … ei ole mu meelest mõtet sellist inimest tööle võtta. Rikub ainult klubi mainet. Minu aastate pikkune kogemus põhineb küll ühe vanema MyFitnessi Tallinna klubi põhjal aga seal on neid adminne olnud ikka omajagu ja mõningate (eriti ühe noormehe) tööle võtmisega on väga mööda pandud.

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Issand! Aga ma isegi mõtlesin, et elan selle ebameeldiva aura kuidagi üle, ent pärast sellist probleemi mõtlesin seda jagada. Ja hea, et jagasin – kui ei saa murele lahendust sealt, siis vähemalt see arutelu siin pakub tuge! :) Ja kindlasti kirjutan neile tagasiside mõttes meie kõigi poolt! ;)

 3. Avatar
  Anonüümne says:

  Kahju, et sinuga nii juhtus, aga ürita seda mitte südamesse võtta :) Käin ise ka erinevates Myfitness Tallinna klubides ja olen saanud nii ülimalt meeldiva kui ka ebaviisaka suhtumise osaliseks. Hea küll, ühe korra võib andestada, aga üldiselt kui teatud adminn on jäänud juba korra ebameeldivalt silma, siis pole tema käitumine ka järgnevatel kordadel parem olnud. Ehk siis, minu hinnangul ongi Myfitnessis väga ebaühtlane teeniduse tase. Soovitaks kindlasti konstruktiivset tagasisidet anda, loodetavasti neile läheb korda, millise esmamulje nad enda klubidest jätavad.

 4. Avatar
  Kata says:

  Mul hakkas ka täitsa kurb sellest jutust. Nii kahju oli, et oleks tahtnud pai tegema tulla ja ise aidata. Aga, kindlasti kirjuta kaebuse, sest selline käitumine on ebanormaalne. Nii lugupidamatult ei tohiks mitte ühegi inimese vastu käituda, ka tavaelus mitte. Ise käin Fitlife spordiklubis Tartus ja pean administraatoreid küll taevani kiitma. Nad lausa esimese korraga nime meelde jätnud, naeratavad sõbralikult juba siis, kui uksest sisse astud ja probleemide korral tegelevad sellega lausa entusiastlikult. Tõesti vauu ja ma tõesõna tunnen ennast sinna oodatuna. Alguses kahtlesin, et kas hakkan üldse püsilepingut tegema, aga tänaseks on see tehtud juba suuresti tänu teenindusele.

 5. Avatar
  Melani says:

  Issand, mis tragikoomiline juhtum!
  Kordan juba eelnevalt öeldud ja mida sa ka plaanid vist teha (?), et kindlasti nendele kirjutada, ja ka toonitada seda, et korduvalt on ebameeldiv teenindus olnud. Et pahameel pole vaid üksiku korra põhjal (mis on samas piisavalt suur case, et vaid sellele toetudes oleks ka väga ok kirjutada).
  Mis mind aga omaette nohisedes naerma ajas, oli see pilt nendest suurtest tangidest ja siis reaalselt ette kujutades, kuidas sa seal kangutasid :D uskumatu, et see olid SINA, kes sa sellega tegelema pidid. Makstes korralikku raha spordiklubis käimise eest, võiks nagu arvata…või ehk söandada eeldadagi, et ei pea vabatahtliku lukksepana seal taidlema… johhaidii

 6. Avatar
  M says:

  Appi kui jube! Mul tulid seda lugedes külmavärinad peale. Uskumatu käitumine klienditeenindaja poolt ja uskumatu kuidas üks spordiklubi sellist asja endale lubada saab!? Mina seda nii ei jätaks ja naljakat ei ole siin midagi:(

 7. Avatar
  Triin says:

  Käin ka ise MyFitnessis (kesklinna klubides) ning olen näinud, et teenindaja ise lõikab tangidega luku katki. Esiteks võimaldab see tal veenduda, et tegemist on sinu kapiga. Mitte et ma arvaks, et sa kellegi kappi tahaks rüüstada, aga andes sulle tangid, võimaldab see avada ka teisi kappe. Antud juhul käitus teenindaja ebaviisakalt ning vastutustundetult ka teiste klubikülastajate vastu.

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Kusjuures mu sõbranna ka küsis, et kuidas ma nendest tangidest üldse pilti sain teha. Ja siis ütlesin, et ta jättis need minu kätte ja ta vastas samamoodi, et ma oleksin võinud ju ükskõik kelle kapi lahti muukida, et selline asi on lubamatu…

 8. Avatar
  MarinaVeskimägi says:

  Olukord oli muidugi tragikoomiline, aga ma tahaks hoopis trenni kommenteerida. Bodybalance on üks minu suuri lemmikuid ka, praegune kava on ka imeline. Täitsa kahju, et märtsis juba uus kava tuleb. Ja mulle ka meeldib see meditatsiooniosa. Mina soovitaks sul joogat ka proovida, just sellist intensiivset lihasjoogat, mis lisaks kaunile kehale annab tugevuse, painduvuse ja kaunid mõtted. Ma ise jätsin bodypumpi üldse ära, sest joogas areneb lihas lihtsalt nii kiiresti, kuna asendites ollakse päris kaua ja no yogafunc trennis ma lugesin ära, et treve trenni peale tegin ma 68 kätekõverdust. Ma veel imestasim, millest need käed nii tugevaks läinud on. Ja kui Pärnu satud, siis ma hea meelega kutsus sind ka Flyhigh yogat proovima, mida hetkel kuskil mujal Eestis teha ei saa.
  Ja kaebuse esitaks ka, sest administraator loob suuresti klubi imidži.

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Oo, aitäh nii hea soovituse eest, seda lihasjoogat pole küll veel proovinud. :) Ja ma kogu aeg vaatan neid Sinu lendamisi ja mõtlen, et kas mina üldse oskaksin kunagi niii… Tohutult raske tundub! :D :) Sul muidugi tuleb nii hästi välja… :D

 9. Avatar
  Liina says:

  Jessuke, ma ei naeraks ka tagantjärgi sellepeale vaid oleks nii kettas. :D niimoodi kindlasti üks klienditeenindaja käituma ei peaks!

 10. Avatar
  Neiu says:

  Mismõttes?! :O … MyFitness ei ole just kõige odavam spordiklubi ja kui sa maksad suurt raha, siis võiks ka teenindus selline olla, et sa tunned ennast oodatuna. KINDLASTI esita kaebus ja päris kuri kaebus. Selline suhtumine :O .. Mõtle kui sa oleksid pidanud minema pärast trenni nt. tööle?! Realseelt ootad seal pool tundi,et keegi appi tuleks ja mitte kedagi ei tule, sest neil on järjekord?!
  Tore, et sa naerda suudad tagant järgi sellele olukorrale, aga midagi naljakat siin küll ei ole :(

  Mina käisin kunagi Revalis trennis ja seal ma tundsin ka kogu aeg nii ebamugavalt ennast. Räägitakse küll, et tule trenni ja tunne ennast hästi, aga juba need administraatorid seal ees tekitasid nii ebamugava tunde, et ei olnud väga tahtmist minna.

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Jaa, vedas, et mul vaba õhtu oli! Ja võtan selle aja ja kirjutan neile, teie kommentaarides on point sees! Ma vist oleksingi asja katki jätnud… Aga kui ma ausat tagasisidet ei anna, siis pole nad võimelised ka midagi muutma…

 11. Avatar
  Mai says:

  Hmm.. Ilmselt oleks pidanud klienditeenindaja kutsuma abiväge (sest nagu ma aru sain, oli tal vastuvõtus järjekord), mis oleks tähendanud Sinu jaoks pikemat ootamist saunarätiku väel. Jeerum.. tulevikus tean, et enam ma käterätiku peale lootma ei jää. KEs teab, mis võib juhtuda. Teinekord ei viitsi suurt saunarätikut tassida ja olen võtnud kaasa väiksema rätiku, millega saab kuivatatud, aga võiks keha katmise eesmärgil olla tiba suurem :D ..heheee ..vot see oleks olnud veel eriti “fun”

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Ups! Ma kirjutasin kogemata käterätik, õnneks sain ennast enam-vähem ikka ära katta. Päris saunarätik polnud, aga suurem ikka kui köögis rippuv rätik! :D

 12. Avatar
  Evelin says:

  Mul on sama lukk ja hetkel kuulen juba teist korda, et see lukk lihtsalt ei tule enam lahti.
  Aga selles suhtes ma nõustun eelnevatega, et võiks teada anda.

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Kui MF Viimsis avati, siis juhtus mu sõbranna tabalukuga ka sama lugu, õnneks ei avanenud see enam käes, mitte kapi küljes. Ja siis anti meile uus tabalukk, aga lausega, “et olgu see viimane kord, järgmine kord peate maksma”. Hmm nagu..

   • Avatar
    Evelin says:

    njah, et ise jagavad neid lukke :) Ma siis ikka sed alukku ei ostak sju vaid mingi veidi vb siis mitte lukutaha jätva luku :D Kuigi jah, eks võtit võib ka kaotada.
    Ma siis lõppu räägin siis positiivse loo ka meie klubi adminnist, kui ma ükspäev avastasin, et olen ilma käterätita saabunud ja muret kurtma läksin talle, et siis osta käterätt ja no loomulikult tuli välja, et mul pole rahakotti kaasa. Kenasti andis minu nime peale selle välja ja leppisime kokku, et tulen järgmine hommik uuesti, siis tema tööl ja klatime ära :)

 13. Avatar
  Liina says:

  Kindlasti tuleks ülemustele teada anda ja tõesti mitte kaebamise mõttes, vaid muudmoodi nad teada ei saa milline nende teeninduse tase on. Mul on hea meel, et Sa luku lõpuks lahti said, aga olles ise teenindajakogemusega, on mul sellise teeninduse pärast küll piinlik.

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Ma alguses mõtlesin, et kas hakkan torkima, aga see on Sul hea point! Et see on tagasiside MF tiimile ja kui keegi ei kirjuta neile, siis nad ei oska ka teenindust paremaks muuta.

 14. Avatar
  K says:

  Oi-oi, sellise tagasiside peaks küll myfitnessi meilile saatma. Esiteks see inimlik aspekt, et sind koheldi alavääristavalt, teiseks sa ju maksad teenuse eest päris korraliku summa kuus ja osa teenusepakkumisest on ettetulevate probleemide lahendamine. Täitsa kurb hakkas seda lugedes. Tore, et lõpuks ikka kapi lahti said!

 15. Avatar
  Anni K says:

  Issand, on ikka klienditeenindajad! Ma ei ole pahatahtlik inimene, aga Sinu asemel esitaksim selle administraatori peale tema ülemustele kaebuse..

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.