TALLINN, INIMESED JA TÄHTKUJUD

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Ligi kolm aastat tagasi üksinda Tallinna kolides tutvusin ja kohtusin väga paljude uute inimestega ning igal uuel kohtumisel mõtlesin, et kas meie tänane jutt jõuab tähtkujudeni või mitte. Alguses ma loomulikult ei pannud seda tähele, aga kui juba kolmas inimene küsis, et kas minu meelest on ka minu tutvusringkonna kalad kuidagi loomult uimased, siis mõtlesin küll, et mis siin Tallinnas toimub? :D Kuidas siis nüüd nii tähtkujudes kinni ollakse?

Mitte, et ma pidasin kõiki enda Tallinna tuttavaid kummalisteks (ja ei pea tänaseni), aga kummaline oli hoopis see, et varem ei ole minu seltskondades väga tähtkujudest juttu olnud. Umbes, et jaa-jaa, see tüüp on skorpion ja sellepärast ta ei saagi veevalajaga, ehk teise tüdrukuga läbi. Ma võin praegu selles faktis ka sajaga eksida, sest ma tõepoolest ei tea, kes kellega omavahel sobib ja vastupidi. See on mul meelde jäänud, et veevalaja ei peaks kokku sobima kalaga, aga seda ka seetõttu, et see on mitmes seltskonnas jutuks tulnud.

Paljud uurivadki, et nii, mis tähtkujust ma olen… Aga Tõnu?  Ja kui vastan, et tema on kalad, siis tekib neil näole selline kriips grimass, et oi-oi-oi-oi, see on halb. Veevalajad ei sobi kaladega. No kui see oleks nii halb, siis me ei oleks juba seitse aastat õnnelikult koos ju? Ja ma ei tea paremini omavahel sobivat tiimi kui Sandra ja Tõnu. :D Okei… :) Muidugi tean veel hästi omavahel sobivaid paarikesi… Aga!

Sellistel hetkedel, kui inimesed nii jaburat asja ütlevad, siis ma natukene isegi muutun pahuraks. Et sina oled endale pähe võtnud, et veevalaja ja kala ei sobi omavahel kokku ning sa tuled mulle tulevikku ette ennustama ja meid teadmates ütlema, et meie tähtkujud ei sobi ja sealt head nahka ei tule… No, teeb ju pahuraks küll? Aga lihtsalt tähtkujude huviliste ja asjaarmastajate vastu ei ole mul midagi. Isegi armas, kui nad on enda jaoks mingeid seoseid loonud. Aga jaburdamine ja hirmu tekitamine mulle ei meeldi. :)

Sodiaagimärkide puhul on minuga üldse selline täbar olukord, et ma ilmselt ei teagi, kes paljud minu sõbrannad tähtkujult on. Näiteks kui ma hakkaks praegu mõtlema aprilli keskpaigale, siis mul pole õrna aimugi, mis tähtkujus mõni minu aprilli keskel sündinud sõber/tuttav on… :D Sest see pole minu jaoks kunagi kuidagi tähtis olnud.

Mitte, et mind ei huvitaks enda sõprade olemus, aga lihtsalt, ma ei taha mõelda uut tutvust luues, et ta on mingist teatud tähtkujust ja ilmselt me ei sobi omavahel suhtlema. Kui ei sobi, siis ei sobi.

Mul on palju öeldud, et no nii, mõtle enda tutvusringkonna kaalude peale, mis on neil ühist? No näiteks üks mu sõbranna peaks kindlalt kaalud olema ja mu isa on kaalud, aga nad on kaks täiesti erinevat inimest. Mu vend ja Tõnu on kalad, samuti absoluutselt kaks väga erinevat iseloomu… Ühiseks iseloomujooneks võib kõigil nimetada seda, et nad on südamest kõige paremad inimesed üldse… aga paljud, enamust meist ju on?

Samas ma alati kuulan, kui raadiost päeva horskoopi loetakse. Põnev on kas koos Tõnu või mõne sõbrannaga halva ennustuse kohaselt nina krimpsutada või õnnelike uudiste pärast juubeldada. Mis siis, et Skyplusis loetud Delfi horskoop pole meil küll iial täide läinud. Lahe on ikka.

Ainuke horoskoop, mis mul kõige rohkem täppi läheb, on Anne & Stiili aasta- või kuuhoroskoop. No ma ei saa, need lähevad enamasti ikka väga täppi. Ja kui tänaseks ei ole asjalood muutunud, siis Anne & Stiili horoskoopidega ei tegele mingi suvaline inimene, aga oma ala asjatundja. Ma ei tea ka see on suur saladus või mitte, aga ma igaks juhuks ei ütle, kes. :D Nüüd hiljuti üks mu sõbranna naljatades küsis, et kes ajakirjadele horskoope kokku kirjutab? Et raudselt on horoskoobi kirjutamine karistuseks sellele, kes kõige viimasena enda lood esitas, hahaa!

Ehk siis tähtkujude poole pealt olen igati nõus sellega, et mulle kui veevalajale sobivad näiteks orhideed, türkiissinine värv, et olen emotsionaalne ja ambitsioonikas, samas otsustusvõimetu ja ebapüsiv ning olen päri veevalajale omaste tunnustega. Ja ma tunnen end veevalajana hästi. Aga seda omavahelise sobivuse juttu, no ei tea. Aga nagu ilmselt enamus teavad ja on aru saanud, usk on väga isiklik ja väga erinev. Kõigil.

Ja viimasel ajal olen märganud, et tähtkujude-huvilised ei ole pärit ainult Tallinnast! :D Ikka mujalt ka, aga kõigil on kuidagi eriti intensiivne usk selle teema vastu. Ma ei ole ebausklik, usun inglitesse, kristallidesse ja ehk sellesse, mis silmaga nähtamatu, aga sellesse, et mina ja Tõnu omavahel ei sobi… EI! :D

Nii tore oleks teie arvamust kuulda selle teema osas. :)

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

Sharing is caring...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

39 comments

 1. Avatar
  Maarja says:

  Mina olen veevalaja ning mees kalad, koos oleme juba pea 6 aastat. Minu kahel sõbrannal samuti sama kooslus ja nemadki kõvasti üle 5 aasta koos olnud. Kaladel on eluks vett vaja seega arvan, et kalad lihtsalt ei saa ilma veevalajata :D :D

 2. Avatar
  Kätu says:

  Mina oskan vaid seda öelda,et olles ise vähi tähtkujus, siis on vähke kahte tüüpi – sõbralikud ja ülbed. Mina isiklikult olen oma elu jooksul neid ka kõige rohkem kohanud, nii klassikaaslaste seas, seltskondades ja ülikoolis, kuid eks ka need sõbralikud vähid võivad olla terava ütlemisega ja mõne jaoks ülbed. Kõik oleneb siiski isiksusest endast. Seetõttu kõik ühest tähtkujust ei saagi ühesugused olla, aga sarnasusi kindlasti on igaühel. Mul sõbranna on see, kes tahab alati kellegi tähtkuju teada saada, et ta niiöelda ära märgistada ning seetõttu olen ka mina harjunud inimesi selle pilguga vaatama. Huvi mul selle vastu on, midagi ma neist tähtkujudest tean, aga enne ikka õpin inimest tundma ja siis alles vaatan, et kas iseloom läheb täppi. Niisama ma kedagi eirama ei hakka, sest mina kui vähi tähtkujust, saan kõigi tähtkujudega läbi, isegi kui keegi mulle endale väga ei istu.
  Seoses horoskoobi täide minemisega, saan rääkida, et eelmine aasta 2014. aasta läks minu ja mu vähist kursaõe Õhtulehe või Maalehe aastahoroskoobi algus täppe. Nimelt oli kirjas, et omandame erialaselt uued teadmised, läbime koolituse vms ja me mõlemad läbisime jaanuaris ühe ja sama koolituse, mis tõesti oli erialaga seotud. Alles pühapäevasel päeval luges sõber oma päevahoroskoopi ja ütles, et tal tuleb s**t päev ja tuligi. Esmalt sõitis autoga teelt välja ja õhtul pesema minnes kukkus dušikabiini uks eest ära. :D

 3. Avatar
  Anni says:

  Mina olen skorpion ja väheke usun sellesse tähtkujude teemasse. Kuigi samas, kui teada saan, kui see ja too on sellest tähtkujust, siis ei hakka eelarvamusi looma, vaid annan igale inimesele võimaluse, haha :D

 4. Avatar
  miiu says:

  Nii nõus! Pole olemas suuremat absurditeatrit kui oma (veel hullem, teiste) elu horoskoobi järgi lahti mõtestamine :D

 5. Avatar
  Marili says:

  Mina ei saanud vanasti Jääradega üldse läbi – noo mitte muidugi automaatselt tähtkuju pärast, aga koguaeg tuli välja, et ahaaa, jälle Jäär! Nüüd aga, Jüri on Jäär ning kui ma sellest esimest korda teada sain, siis lõi kõhedaks küll, aga nüüdseks olen aru saanud, et oleme perfect match. Niiet in your face tähtkujud! :D hahaha

 6. Avatar
  Mallukas says:

  Ma ei saa ka aru, mis häda inimestel on nende tähtkujudega. Mu eks oli neitsi, olen ise kalad – saime läbi. Nüüd on mul vähist mees, ikka saame läbi :D Ei teagi, kas peaksime kokku sobima v mitte.

 7. Avatar
  Svea says:

  Ma neitsi ja Ken on kalad, see pidi jube halb kooslus olema aga meil ka kohe 7 aastat täis :D

  • Avatar
   Heli says:

   Vastupidi, neitsi on kalade vastandmärk sodiaagiringis ja vastandmärke loetakse üheks ideaalseimaks komboks – üks üks täiendab teist puuduolevaga. Et kui panna need kaks kokku, siis on kokku ideaalsus kuubis. Kui seda asja uskuda ;) Ma olen päris palju seda temaatikat uurinud, elada selle järgi muidugi ei saa, sest on miljon asja, mis inimest mõjutab, lisaks päikesemärgile ka kuu- ja tõusumärk ning sünniaeg ja -koht (mistõttu ühe päikesemärgi esindajad võivad erineda üksteisest nagu öö ja päev), aga huvitav teada tead neid asju ikkagi :)

 8. Avatar
  Piia says:

  Arvan horoskoopide osas enam-vähem sama, et igasugust kokkusobivuse teemat ei usu, aga seda tean küll, et ma olen kõikide näitajate kohaselt perfektne jäär! Ja uhke oma jäärapäisuse üle!
  Ja mul ei ole aimugi, kuidas jäärad ja veevalajad omavahel sobivad, aga seda ma tean, et kogu horoskoobivärgist jagab Mirko kõõõvasti rohkem kui mina :D Viimatisel Positivusel olime ühel igavamal kontserdil ja ajasime niisama juttu ning lõpuks oli ta umbes pool tundi tähemärkidest ja nende omadustest ja sobivusest rääkinud ja mina suurte silmadega kuulanud :D

  BOWTIE DIARY

   • Avatar
    Piia says:

    Ausalt öeldes ma väga hästi ei mäleta, aga ta pigem rääkis enda (sõprus)suhetest erinevate tähtkujude esindajatega ja näiteks seda, et kaks veevalajat lähevad alati tülli. Tore, kui päriselu nende tähemärkide tunnustega klapib, aga ma usun, et on sama palju näited, mille puhul on päriselu üks ja tähtkujude jutt täielik umbluu.

 9. Avatar
  Kati says:

  Mulle tundub, et ajakirja Mari horoskoobid on ka vahel kahtlaselt täppi. Huvitav kas seal tegutseb ka keegi teadjam :)

 10. Avatar
  Kati says:

  Sellega vist on nii, et kui sa usud sellesse, siis sa näedki oma arvamust kinnitavaid näiteid ja vastupidi. Mina ei tea samamoodi seda, kus üks tähtkuju algab ja teine lõppeb, samamoodi ei oska ma kohe teise inimese sünnipäeva järgi öelda, mis tähtkujust inimesega tegu on. Mu sõbranna, seevastu, aga teab ning tema oskab ka tähtkujudes kaasa rääkida. Erinevad inimesed, erinevad vaated :D

  Ma pole 100% nõus, et tähtkujud on jama, sest neil siiski on mingisugused tunnused, mille alusel saab inimesi grupitada, iseasi on, kui nähtavad need tunnused on. Näiteks Neitsid peaksid vist olema maailma suurimad kontrollifriigid ja korraarmastajad….oma tuttavaid, kellest paar on Neitsi tähtkuju, vaadates võin öelda, et korraarmastusest pole haisugi aga kontrollivast iseloomust on neil küll jälgi. Aga võib-olla ma omistan neile neid omadusi :D

  • sandrelle
   sandrelle says:

   “Mina ei tea samamoodi seda, kus üks tähtkuju algab ja teine lõppeb, samamoodi ei oska ma kohe teise inimese sünnipäeva järgi öelda, mis tähtkujust inimesega tegu on.” – Sa panid nii ilusasti kirja selle mõtte, mida ma kümme korda proovisin kirja panna, aga alati jäi lause kuidagi kentsakas. :D

   Aga jaa, mul on ka üks sõbranna, kes on tähtkujude spetsialist, hahaa. :D

   Teine lemmiklause Sinult “korraarmastusest pole haisugi” – aitäh tuju tõstmise eest, hahaa! :D

 11. Avatar
  Z. says:

  Ma teen nüüd ühe õela, aga süütu nalja, et sa leidsid tähtkujudesse usuvad inimesed niimoodi üles, sest läksid Tallinna ülikooli, kus stereotüübi kohaselt õpivad paljud lihtsama hingega inimesed :) Nali! (Tegelt ei saa niimoodi üldistada, tean-tean). Aga väike tõetera on igas stereotüüübis:P

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Hahaaaa! No Sul on tõetera sees! Armas, et ära mainisid, et see on nali. Mulle inimeste sarkasm meeldib, aga netis tihtipeale ei taba seda ära ja siis on hea, kui keegi tõstab näpu üles ja ütleb, et ma ei mõelnud seda nüüd päris tõsiselt, aga natukene mõtlesin ka. :D

 12. Avatar
  Janeli says:

  Mina ise kalad ja elukaaslane veevalaja :) Lisaks sellele oleme koos olnud juba üle 8 aasta. Aeg ajalt loen ikka horoskoope ning teema üleüldiselt on põnev, aga tulihingeline uskuja ma siiski ei ole:)

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Go kalad & veevalajad! Ja 8-aastat, vau! Nii värskendav on seda kõikide lahkuminekute juures lugeda. :) Nii lahe, hästi palju ilusaid aastaid teile veel. :)

 13. Avatar
  Mai says:

  Kusjuures mina isegi teatud määral usun, sest väga palju inimese olemusest on seonduv tähtkujudega. Aga mitte kõik! Ja ma ei arva, et tähtkujud üksi mingit rolli mängivad. Kindlasti on oluline roll keskkonnal ja inimestel, kellega koos oled kasvanud. Ja ka aasta ja kõik muu astroloogiaga seonduv omab rolli ja ainult tähtkujust nagu nt “veevalaja” ei saa kindlasti lähtuda. Juba nt saab tuua minu vanema õe, kes on samast tähtkujust nagu mina, aga mulle täielik vastand… Kuigi, meil on ka ühiseid jooni!

  Sul Tõnuga sama lugu, mis minul Martiniga. Sõnn ja Kaksikud on täiesti kohutav kombo ja kindlasti kokku ei sobi. Aga meil hakkas nüüd juba 9. aasta koosolemist jooksma :). Ja inimesed, kes omavahel läbi ei peaks saama, on nii kaua koos olnud?

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Üks sõbranna rääkis just hiljuti sellest, et tema usub rohkem tõusumärki kui tähtkujusse ja pidin häbiga tunnistama, et ma ei teagi enda tõusumärki. Aga seda vist pidavat ainult astroloogid oskama öelda.

   Te olete Matuga olete küll ühed tublid eeskujud. :) Sorry, ma vist jäängi teda Matuks kutsuma. :D Ihii!

 14. Avatar
  Britt says:

  Eh, ma ja Bruno samamoodi veevalaja ja kalad. Ei ütleks küll, et sobivusega probleeme :)

  Ma arvan, et tähtkuju võib anda soodumused üheks või teiseks asjaks, aga üldiselt kujundab inimese oleku ja iseloomu ikkagi pigem keskkond ja muud tegurid. Ma olen näiteks täiesti tüüpiline veevalaja. No selline pea pilvedes, kõik on õed-vennad ja muud jutud, aga tean mitmeid veevalajaid, kes sellele täielikud vastandid :)

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Õigust räägid. Kas mul on õigesti meeles, et Sul oli ka mingi aeg postitus tähtkujude teemal või midagi sarnast?

   Ja Sinu puhul on mul vist isegi meeles, et veevalaja oled! :P

   • Avatar
    Britt says:

    Mhm, ma midagi kirjutasin jah, aga ainult veevalajate kohta :) Otsisin välja need iseloomustused, mis minu olemusega klapivad ja kirjutasin natukene pikemalt lahti seda, mis sulle siia kommentaariks ka jätsin, et midagi annab kindlasti kaasa, aga lõpuni inimest ei kujunda :)

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.