SEIKLEMINE-EKSLEMINE-AVASTAMINE VANALINNAS

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Kuigi tänahommikune ilm oli suhteliselt sombune ja kohe üldse ei kutsunud välja, siis mõtlesime pärast pannakate söömist ikkagi jalutama minna ja miskit põnevat teha. Muidu oleks päeva lõpuks pea otsas tossand, ilm ei saa ju ometigi takistuseks olla.

Suhteliselt spontaanselt võtame aeg-ajalt ette jalutuskäike Tallinna vanalinna ja ikka veel, pärast mitmendat-mitmendat-mitmendat korda, avastame enda jaoks uusi kohti ja põnevaid detaile. Põhimõtteliselt teeme alati nii, et põikame suvalistest tänavatest suvalistesse kohtadesse ja vaatame, kuhu tee meid viib. Täna mõtlesime, et peame veidi fotojahti ja pildistame lahedaid kohti ja objekte. :D Mõtlesime siis nii, et kui mina mingit kohta märkan, siis teen pildi mina ja kui Tõnu enda jaoks miskit põnevat leiab, siis on tema kord pildistada. Vahepeal muidugi neelas seiklemine meid nii endasse, et unustasime pilditegemise sootuks ära.

Aga tõeliselt mõnus neljatunnine jalutuskäik oli! Ma ikka veel ei suuda uskuda, et näiteks mingid teatud tänavad oleme mitmeid kordi läbi kõndinud, aga ikka märkame seal miskit uut.

Täna oli vanalinn kuidagi eriti salapärane ja huvitav, ilmselt selle vaiksuse ja sudu pärast. Enda kõige suuremaks üllatuseks oli aga Neitsitorni hoovi avastamine, kõndisime-kõndisime ja järsku olime seal. Muidugi ei olnud Neitsitorni olemasolu meile üllatuslik, pigem see, kui vägev see sisehoov välja nägi. Ma pimedas küll enam pilte tegema ei hakanud ja peate ise uudistama minema, aga läbi kitsa koopakorruse oli võimalik kõndida nii umbes teisele-kolmandale korrusele ja seal asus kohvik. Vot sellistest kohtadest meile kohvikuid/restorane avastada meeldibki, selline seikemine meenutab välismaal reisimist! :D Kahjuks oli see tänaseks juba suletud, aga seda enam läheme sinna tulevikus tagasi. No nii kiftid emotsioonid, vanalinn oskab alati inspireerida ja Tõnuga saab alati nii palju huumorit, temaga on hea avastada ja seigelda, ta alati viitsib ja tahab ning on sealjuures nii heatujuline.

Mitte ainult maailm ei ole avastamist täis, ka “kodu” on. Nii et avastage ja käige ringi teiegi, kui kaugele minna ei saa, siis siin samas on avastamist tohutult. Küll jõuab piltlikult öeldes pleedi sees sossutada ja sokke kududa. Vähemalt korra nädalas peab ikka argitegevustest puhkama või lösutamise asemel midagi teistsugust ette võtma, see tõesti on värskendav. Töö ei jookse kuhugi ja diivan samuti mitte. Aga ilusate ja sealjuures põnevate mälestuste loomine võib küll seda teha. :)

Head ööd ja ilusat uue nädala algust!

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

Sharing is caring...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

8 comments

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Mona, Sa mõtled Queen & King? :) Need saime me Tõnuga aastapäeva-kingituseks tema Saksamaal elavalt õelt, nii et ma arvan, et ta ostis need Saksamaalt. :)

 1. Avatar
  Liisa says:

  Nii tublid olete, et niimoodi sombuse ilmaga viitsite ikka jalutada. Teie RMK matkasid ka alati fännan täiega, tundub nii mõnna aeg.
  Käisin küll omal ajal 12 aastat vanalinnas koolis aga ega tol ajal erilist tähelepanu ei viitsinud detailidele pöörata. Küll aga tingib see nüüd vast selle, et igakord kui teatris vms käime vanalinnas siis vahin suu ammuli ja sikutan Nilsi varrukast ja targutan oma ajaloofaktidega :D Mu lemmarid asjad vanalinnas on need kõrged kolmnurkse tipuga kitsad majad kus on viimase korruse akna juures see väljaulatuv puidust tala. Kuidagi eriliselt säilinud keskaegne hõng on sellistel asjadel mu jaoks.

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.