PESTO MAKING IN THE ACTION

SAMSUNG CAMERA PICTURES
Ma olen ikka hämmingus, et arvestatava koguse pesto saamiseks läheb vaja niii palju basiilikut! Üks purgitäis pestot võrdub selle kolme lõikealuse-täie basiilikuga. Aga mis seal ikka – see on tegelikult kõike seda väärt!

Olen vist üks väheseid, kes karulaugu pärast metsa ei jookse ja sellest pestot valmistama ei rutta – suutsin enda isu eelmisel suvel Saaremaa karulaugu-võiga nii viimase piirini süüa, et põhimõtteliselt ei talu ma enam üldse karulaugu maitset ega lõhna. Aga pesto basiilikuga nii juurviljade kui chipside kõrvale on imeline! Tõnu armastab pastaga ka, mina mitte nii väga. :) Mina olen rohkem kreemiste-kooreste pastade fänn.

Mina olen pestot teinud võimalikult vähestest asjadest ja mitte nii uhkelt kui peaks ehk piiniamänni seemned olen asendanud seesamiseemnetega ja parmesani ning küüslaugu olen ka välja jätnud. Tõnu veel ükspäev uuris retsepti ja kui ütlesin, et pole parmesani lisanud, siis tema silmad läksid imestusest suureks – ei olnudki nagu aru saada, et midagi oleks puudu.

Vastavalt kogusele (tuleb segades pidevalt maitsta ja vastavalt maitsestada) on sellise koduse pesto tegemiseks tarvis basiilikut, oliiviõli, näputäis soola, seesamiseemneid ja sidrunimahla. Ja ekstraks võib alati lisada parmesani & küüslauku.

Mina peenestasin basiiliku (lisasin vähehaaval oliiviõli) blenderiga, lisasin seemned, sidrunimahla, soola ja segasin ühtlaseks massiks. Säilitasin külmkapis ja katsin paremaks säilivuseks pealispinna veel lisaks õliga.

SAMSUNG CAMERA PICTURESLõpetuseks üks väike nipp, kuidas enda ürte võimalikult kaua säilitada: tee majapidamispaber kergelt märjaks ja lisa üks kahekordne paber ürtide alla. Seejärel lisa ürdid karpi ja korda tegevust – pane kõige peale niisutatud paber. Pakendasin selle basiiliku poolteist nädalat tagasi ja see on tänaseni värske ning oma kuju säilitanud.

output_Z7f37R10526003_873277706069265_6914190406184237995_n

Sharing is caring...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

2 comments

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.