Niisama uue kodu juttu :)

IMG_20170312_193523_785

Oeh, me oleme Tõnuga mega elevil, sest juba reedel saame kätte enda korteri võtmed ja alustame tasapisi remondi ning kolimisega. Meile ei jõua vist ikka veel kohale see, et väljaspool seda üürikorterit kus hetkel elame, ootab täiesti meile kahele mõeldud kodu. Ja et varsti on mul täiesti oma “kontorinurgake” ja armas rõdu (lausa kaks), kus loodusesse vaadates hommikukohvi juua. Ja palju ruumi ja toast eraldatud köök.

Käisime eelmisel nädalal veel enda kodu vaatamas, sest üleandmise päeval ei saa maakler kohale tulla ja tegime nii öelda üleandmisakti juba tol päeval ära ning nüüd, pärast seda pikka perioodi mis vahepeal on olnud, oli nagu täiesti uus hingamine seal käia. Mitte, et me oleks korrakski kahetsenud seda ostu, aga enne panka ja notarisse minemist mõtlesime ikka väga põhjalikult, kas tasub ikka selle korteriga lõpuni minna, äkki ikka vaadata nõks uuemat elamist (täiesti uut) või üldse veel oodata. Ja nüüd oleme ikka 100% rahul, et sellise valiku tegime, sest juba ümbruskond on hingematvalt ilus. Naersimegi, et hetkel (kui puud ei ole rohelised) paistab aknast isegi merevaade ja päikeseloojang oli tol õhtul ikka lõppilus… Ja see korter on täpselt selline, et me ei hakka elama üle enda võimete piiride, suvise reisi jätame sel aastal küll ära (sest just käisime Hispaanias), aga eks meie mõtteline tingimus oli ikkagi see, et saaksime ka edaspidi reisimas, väljas söömas, kinos, õhtuti väljas käia ja muid lahedaid tegevusi ette võtta.

Aga tulles tagasi korteris käimise juurde, siis me olime lausa nii taasarmunud sellesse korterisse, et pmst koliks kohe sisse ja ei hakkaks üldse remonti tegema. Isegi vannituba, mis enne tundus niii pisike, oli nüüd nii suur… Sest no kõik on seal hetkel tiptop ja elamiskõlblik, valged seinad jne, aga lihtsalt tahaks põrandad ära vahetada ja vannitoas teisi plaate näha (teeme veits suuremaks ka ehk lõhume seina vahelt ära), köögis kappidel natu teist värvi kohata jne. Aga noh eks me hakkame ikka tegema, lihtsalt jälle naersime, et südamekesed nii silmade ees, et see korter meeldib meile isegi oranžikate kappidega. :D

Seoses kappidega tahtsingi uurida, et kes on ise mööblit üle värvinud, siis missuguseid värve kasutanud olete? Mis on kõige parem või mida soovitate? Ehituspoodides läheb silme eest ikka korralikult kirjuks… Enamus asju võõpame vist valge/heledama värviga üle… Nüüd nädalavahetuse ehituspoodides veetes mõistsime ka, et nt laminaadi valimine on selle remondi juures kõige väiksem asi… Nii palju pisiasju on, millele tuleb mõelda. Aga seni ei ole kordagi igav või tüütu hakanud, vastupidi nii põnev on ja Tõnu ka nii tublisti vaatab kuni magamajäämiseni erinevaid lahendusi ja kogub lihtsalt netist inspiratsiooni. Ta mul ikka nii tubli. :) Käed mõlemal juba nii sügelevad, tahaks kõike juba tegema hakata!

Ma vist veedan kõik oma vaba aja seal, sorri juba kõikide ees – kaon paariks kuuks ära. :D :D Ups! Tegelt olen juba kadunud, sest proovin igast asju ette teha, et kolimisperioodil lihtsam oleks. :)!

Lisaks ma olen niiiiii põnevil, et paps tuleb meile varsti mitmeks päevaks külla (ja venna ka äkki) ja aitavad meil siin nipet-näpet teha, nii saame remondiga kiiresti ühele poole. Emps lubas ka enne suuremat remonti koos papsiga korraks läbi tulla ja omapoolsed soovitused ka ikka edasi anda, ma olen suht nõutu, et kuhu tuppa võiks kardinad/ruloo vms panna, tal on hea maitse selles osas ja oskab kindlasti mingi hea mõtte mulle anda. Tõnu pere tahtis meile aga viimaseks kolimiseks appi tulla, nii et aprill saab olema väga perekeskne kuu and we love it!

Enne suurt kolimistralli tuleb aga valmis saada mu armsate pulmakutsetega… Kunagi ammu tegelesin päris aktiivselt erinevate kaartide meisterdamisega ja seetõttu usaldas sõbranna kutsete tegemise minu hoolde ning püüan anda endast parima, et need tuleksid ilusad! Materjal on koos, nüüd jääb vaid trükkimis- ja meisterdamisvaev. Ma olen tegelikult alati salamisi unistanud, et tee juhataks mind kaartide tegemise juurde tagasi, see on mull ikka alati meeldinud.

Nii et nii-nii-nii põnevad ajad on ees, nii minul kui minu armsatel! :)

Ja muide, aidake kolida ning ostke stuffi siit – sandrelle.net/shop

 IMG_20170325_202040_524

Sharing is caring...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

5 comments

 1. Avatar
  Kadi says:

  Kolimine on megalahe! Ja nii tore kuulda, et teil on oma kodu kohe-kohe olemas! Meil mehega maakodu, kus eelmisel aastal vaikselt hakkasime kõpitsema, kuid kuna maja on ikka väga pikkade aastate projekt, siis oleme ka mõelnud, et äkki peaks maja kõrvale (sest see on n-ö tasuta saadud) ikkagi korteri ka ostma. Ilmselt lasen mõttel natuke settida veel ja peaks ilmselt ettemaksu raha ka koguma.. Kui mööblist rääkida, siis olen ka korduvalt mööblit värvinud, seda just üürikates elades. Peamiselt krunt+mööblivärv vee baasil, ilma krundita hakkas värv uksepidemete juurest maha kooruma juba paari aastaga ja see ei olnud just väga kaunis vaatepilt. Nüüd plaanin katset teha kriidivärviga ja värvida täispuidust vana kummut kriidivärviga ning ilmselt ootab sama saatus ka ühte vana peeglilauda. Usun, et metsa sees olevasse koju sobib see kriidivärvi vibe väga hästi :)

 2. Avatar
  Kristi says:

  ma vahetaks olemasolevatel kappidel ainult uksed/sahtlite esipaneelid ära… köök kulub päris kiiresti ja värvides ei pruugi ikka 100% head tulemust saada.

 3. Avatar
  M says:

  Mina just kriidivärve ei soovita. Võib-olla on asi minus, aga kriidivärvidega ei saa kuidagi sellist siledat pinda, pintslijäljed jäävad hästi näha jne… raamaturiiuleid olen sellega kodus värvinud küll, aga köögimööblit ei värviks.
  Meil oli köögis sama mure, et tahtsime teist värvi saada, aga mitte uut osta. Googeldasin ja leidsin sellise asja nagu kleepkiled, igas ehituspoes on. Ostsime valget värvi, õrna puidumustriga. Nagu uus sai! Tõsiselt, nii ilus tuli välja, nagu olekski ostetud nii poest. Ma täiega soovitan seda varianti, nii geniaalne viis.

 4. Avatar
  Kai says:

  Mina just värvisin köögi kapiuksed üle. Kasutasin vivacolori veebaasil tooteid. Esmalt puhastasin viva color special clean puhastusvahendiga, kruntisin tikkurila otex akva kruntvärviga (nii ei vaja pind eelnevalt lihvimist) ning lõpuks kandsin kaks kihti viva color special furniture akva mööblivärvi.

  Head nõu sain vivacolori värvieksperdilt meili teel. Kusjuures Viimsi Decoras see värv soodushinnaga praegu ja kõik muud tooted ka seal olemas :-)

 5. Avatar
  Pille-Riin Mõttus says:

  Mina soovitan mööblit kriidivärvidega värvida. Neid on üsna mitmeid, olen kasutanud Annie Sloan värve. Erinevaid õpetused/videod on ka olemas.

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.