NAISTEPÄEVA MÕTISKLUS :: KUIDAS USALDADA?

FotorCreated2

Eilne naistepäev kujunes nii sossukaks, et ei jõudnudki enda mõtteid kirja panna ja mõtlesin, et teen seda siis täna. Ma ei ole juba ammu enda mõtetest ja tunnetest kirjutanud, varem jagasin neid kuidagi rohkem. Ehk on asi ka selles, et ilm on juba teist päeva nii ilus päikseline ja tavaliselt koos kevadega läheb ka mu mõte lendu ning tekib tahtmine seda teistega jagada.

Seoses eilse naistepäevaga tahaksingi natukene mõtiskleda sellisel teemal nagu usaldus. Kuigi ma olen pärit üsna väiksest maakoolist, siis sellest hoolimata on tänu erinevatele koolivälistele projektidele minu ellu tulnud ja läinud hästi palju inimesi. Samas neid hästi lähedasi sõbrannasid oli käputäis ja mul on hea meel mõelda, et need inimesed ei ole mind tänaseni kuidagi alt vedanud (muidugi on küll tülisid ja nääklemisi olnud), aga keegi neist ei ole minus nagu pettumust valmistanud. Ja mul on hea meel, et nad on tänaseni minu elus, isegi siis, kui nad elavad väljaspool Eestit, Lõuna-Eestis ja me tihti üksteist ei näegi.

Ja eks need “koolivälised projektid” tulid minuga kaasa ka ülikooli, viimaste aastate jooksul on taaskord mu ellu tulnud ja läinud väga palju inimesi. Jäänud vähesed.

Minu üks suurimaid vigu on olnud see, et üks pealtnäha sarnane ühiste jututeemadega inimene tekitab minus tunde, et ta on oma, teda võib usaldada ja tõenäoliselt ei pea temas ka pettuma. Vähemalt varasem kogemus on olnud selline, miks nüüd peaks teisiti olema. Võtan tihtipeale inimesed liiga kiiresti enda ellu vastu – ole vaid sõbralik minu vastu ja tunne vaheapeal asjade vastu huvi kah ning voila, ma võtangi sind kui sõpra. Sest mulle tundub, et sa ju hoolid minust? Mina ka ju hoolin, elan kaasa ja olen nõu ning jõuga abiks olnud?

Aga millegipärast olen ma viimasel ajal kuidagi liiga tihti näinud peeglist üht pettunud nägu. Pettunud nägu omaenda naiivsuses. Et kuidas ma pole ikka veel õppinud, et pealtnäha hea ja ilus inimene võib ka haiget teha.

Ma ei taha täna kuidagi jätta kibestunud muljelt, kohe kindlasti mitte ei ole ma kibestunud, sest minu ümber on endiselt tohutult palju siiraid ja ilusaid inimesi. Ma endiselt olen õnnelik ja tänulik, ainult et tsipa küpsem. targem. ettevaatlikum.

Pigem on see olnud tohutu õppetund ja olen lõpuks aru saanud, mida mu ema mulle kümme aastat tagasi rääkis. Ta ütles juba 13-aastasele Sandrale, et palun ära usalda kõiki liiga kergekäeliselt ja ära pea kõiki enda sõbrannadeks. Ma ei saanud sellest ehk kuni selle aastani päris täpselt aru. Et mis mõttes,  ma olen saanud ju kõiki päris hästi usaldada, ühtegi tagasilööki nagu pole olnud, kõik on nii toredada. Aga mõni aeg tagasi maal olles tunnistasin emale, et ma alles nüüd mõistsin millest ta mulle alati rääkinud on.

Ja usalduse all ei pea ma silmas mingit tohutut next level draamat, kuidas keegi on mõne mu suure saladuse välja rääkinud… Üldsegi mitte. Mu elus ei ole draamat, püüan kõike suhteliselt rahuliku meelega võtta (iga aastaga aina enam), aga sellest hoolimata on ka minul väiksed võitlused, mis ilmselt püüavad mind tugevamaks (mitte egoistlikumaks) inimeseks muuta. Tavalised eluõppetunnid.

Ma ei pane kellegi südamele nüüd seda, et ärge usaldage kedagi, inimesed teie ümber on võltsid, naised on salakavalad ja ärge avage ennast. Olge avatud, sõbralikud ja siirad, aga kasvatage endale filter ja õppige inimesi tundma. Ja usaldage enda sisetunnet. Ma olen mitu korda enda sisetunde kõrvale jätnud ja mõelnud, et mu tunne ei saa olla õige. Aga on!

Aga… teistel teemadel jätkates, siis vaadake allpool üht pilti – kas Sipsik pole mitte hurmur ise? :)

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Mmm, kas te olete jõudnud juba maitsta uusi Fazeri shokolaade? Nii ägedad näevad igastahes välja ja kuna Fazeri shokolaadid on alati ühed mu lemmikud olnud, siis kindlasti on ka nende sisu ka maitsev! Fazer Eesti facebooki lehel loositakse välja neli kasti neid shokolaade, nii et magusasõpradel soovitan sellele lehele piiluda! ;)

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

Sharing is caring...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

2 comments

 1. Avatar
  Mai says:

  Sa oled nii ilus! Punane sobib sulle väga hästi.

  Mul on just vastupidi. Väga-väga harva avan ennast inimestele ja kui avan, siis jäävad nad väga pikaks ajaks minu südamesse. Enamasti olen väga kinnine ja ei usalda kedagi. Võib-olla sellepärast, et kooli ajal sain väga mitmete pettumuste osaliseks ja kõvasti haiget.
  Mul on nii hea meel tegelikult, et Sa nii avatud oled, nagu oled. Sest olgugi, et mõned inimesed võivad elus pettumust valmistada, siis avatusega tuleb ellu ka palju selliseid imelisi inimesi, keda endasse sulgudes väga ei leia.

  šokolaadist rääkides, ma just täna ostsin Rio de Janeiro.. ja üksinda sõin kogu tahvli ära. Nii hea!!! XD Maiasmokk minus ei suuda kohe üldse end taltsutada.

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.