NAISTEJUTTE EHK KOGEMUS SUGARINGIGA

FotorCreated

Mainisin instagramis juba mitu nädalat tagasi, et katsetasin omal nahal sugaringi ehk suhkrudepilatsiooni ja nüüd on aeg kogemusi jagada! Tahtsin küll juba varem muljetada, aga nagu viimaseski postituses kirjutasin – ma poleks iial arvanud, et detsembrikuu nii pööraselt kiireks kujuneb.

Kohtusin Anestra kosmeetikuga nädalaid enne protseduuri sooritamist ja ta rääkis üleüldiselt endast ning põhjalikumalt sugaringist, sest ausalt öeldes kuulsin ma sellest esimest korda ja seetõttu olin huvitatud veidi pikemast tutvustusest. Selgus, et ma ei pidanud end teadmatuse pärast sugugi pahasti tundma, sest Eestis olevatki tegemist üsna tundmatu protseduuriga. Ja mitte ainult klientide jaoks.

Jutuajamisel õhku jäänud põhiargument oli see, et kui tänapäeva naised püüdlevad aina enam tervislikkuse ja naturaalsuse poole, siis miks käiakse endiselt vahatamas? Vaha koostises olevad ained võivad tekitada nahaärritusi ja allergiaid ning tegelikult ei eemalda vaha mitte ainult karvu – karvaga koos tõmmatakse nahalt ära ka elavad rakud.

Ja pean ütlema, et vahast tingitud põletus pole samuti naljaasi. Vahatasin end tollal küll kodus, aga sattusin sellise vaha peale, mis tekitas mu käele valuliku ja punase põletusjälje. Polnud küll nii hull, et pidin arsti juurde jooksma, aga kreemitasin-hoolitsesin käe eest ikka mitu kuud, et ta taas terve välja näeks. Jah, tegin küll protseduuri kodus ja võisin vaha mahapesemisel olla hooletu (kuigi enda-teada tegelikult mitte), aga ilmselt ei ole mõistlik kätt külge panna nahahooldusvahendile, mis võib reaalseid põletushaavu tekitada? Ilu nõuab ohvreid, ent mitte selliseid! Mu sõbrannad vaatasid mu kätt ja ei suutnud ära imestada, et kuidas vaha võib midagi sellist tekitada? Suhkruga aga sellist probleemi tekkida ei saa, sest suhkur on vees lahustuv ja seega ka kergesti mahapestav.

Kuidas näeb välja protseduur?
Pilte vaadates saate kindlasti aimu, aga põhimõtteliselt eemaldatakse nahalt karvad suhkrupalliga, mis koosneb suhkrust, veest ja sidrunimahlast. Mhm, nii lihtne ongi! Kosmeetik keerutab purgist ühe suhkrupalli kokku ja laotab nahale laiali ning hakkab rullima. Põhimõtteliselt saab ühe suhkrupalliga kogu protseduuri sooritatud ja pärast seda visatakse see minema ning ei ole ebahügieenilisuse ohtu ning on kindlalt teada, et sama suhkrupall ei lähe mitte kunagi korduvkasutusse.

Mina valisin katsetamiseks välja säärte vahatamise ja enne salongi minekut pidin karvu kasvatama umbes nädal-kaks, aga kuidagi juhtus nii, et nädalast-kahest sai hoopis kolm.

Iseenesest läks kogu protseduur väga kiiresti, võib-olla kulus kõigest pool tundi.

Põhiline küsimus – kas oli valus?
Selleks, et depilatsioon ei mõjuks nii valusana, soovitatakse näiteks shokolaadi süüa. Mina shokolaadi küll ei söönud, aga valus ka ei olnud. Vahepeal korraks nagu oli tunda, et jalanärvid “tõmblevad”, aga valu ma ei tundnud. Vahatamine oli küll palju valusam. Muidugi on kõik väga personaalne ja oleneb suuresti valulävist, minu valulävi on üpriski kõrge.

Ilmselt on sugaring siis ka kallim?
Muidugi sõltub kõik salongist ja ma ei oska täpsemalt küll võrrelda, aga säärte depilatsiooni hind oli Anestra ilusalongis näiteks 20€. Vahatamine peaks jääma umbes samasse hinnaklassi.

Kaua tulemus püsib?
Eks seegi ole individuaalne, aga mina olin oma säärtega hooletu kolmeks nädalaks. Tundus, et mingid väiksed udukarvad nagu tekkisid, aga nendega mitte midagi tegema ei pidanud jah umbes kolm nädalat. Kuna tulemus oli nii-nii hea, siis tahtsin tema juurde ka kätega minna, aga jah, detsembris seda kuidagi ei jõudnud.. :) Aga uuel aastal saab kindlasti minust endast sugaringi püsiklient! ;)

Kas keegi on ehk ise sugaringi proovinud, kuidas jäite rahule? Olen siin-seal sõbrannadelt sugaringi-kogemusest kuulnud ja kahjuks pole need kogemused alati just positiivsed olnud. Minu kosmeetik seletas seda aga sellega, et sugaringi tehnikat ei õpi selgeks üleöö ja turul võib olla väga palju tegijaid, kes tehnikat õigesti ei valda. Nii et palun-palun, valige tehnikut hoolega. Anestra iluspetsialist on teinud oma tööd aastaid ja teab täpselt, mida teeb!

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAM (4) SAM (2)SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

Täpsemalt Anestra ilutegijast, asukohast ja sugaringist võib lugeda kodulehelt www.anestra.net. Ja hoidke silma peal ka nende facebooki lehel SIIN, et olla kursis kampaaniate ja muude heade pakkumistega. :)

AITÄH pildikeste eest ja kaasatulemise eest, Genefic! :*

Sharing is caring...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

2 comments

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.