LOEN – KUULAN – KOGEN :: VEEBRUAR

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Nii! Eelmisel kuul alguse saanud postitustesari saab endale nüüd järje ja täna kirjutangi raamatutest-filmidest-kontserditest, mida veebruarikuus kuulatud-nähtud ja kogetud sai. Aga ma vist pikemat sissejuhatust rohkem ei teegi ja asun kohe “asja” kallale! :)

♥ HEDVIG EVERT “ÕNNEKUNSTNIK”
Mulle hirmsasti meeldivad sellised raamatud, mis aitavad endaga rahulolu leida ja tuletavad kohati meelde neid lihtsaid asju, mille pärast õnnelik olla. “Õnnekunstnik” just räägibki sellest kuidas inimene loob ise enda õnne või kuidas õnnelikumalt elada. Kui täiesti aus olen, siis raamatu esimene osa meeldis mulle väga, teine aga vähem.

Jäi kuidagi selline tunne, et esimene osa oleks nagu otse sulest ja siiralt kirjutatud ning lõpuosaga siis pingutati veel viimaseid ridu. Sõnastus oli viimastes peatükkides ka palju teoreetilisem kui alguses – kui esialgu on sõnad kergesti loetavad ja lõigud lihtsasti neelatavad, siis seetõttu oli hiljem teistmoodi kirjutatut veider lugeda. Nagu poleks need enam selle sama autori mõtted. :) Aga üleüldiselt – ei pea pettuma ja soovitan!

SAMSUNG CAMERA PICTURES

♥ DOREEN VIRTUE “INGLITE SÕNUMID”
Hmm… See on nüüd selline raamat, mille peale sõbrannad (seda raamatut käekotis nähes) mind korraks altkulmu vaatasid ja korraks küsisid, et kas minuga on ikka kõik korras…:D Jah, minuga on kõik hästi ja isegi kui ma otseselt ühtegi sõnumit enda inglitelt ei oota, meeldib mulle selliseid raamatuid lugeda. Mind paelub kõik, mida me otseselt enda silmaga ei näe, aga mis tegelikult võib eksisteerida. Ja kes mind rohkem tunnevad, siis teavad, et minul on usku nii tervendajatesse, nõidadesse kui ka kaitseinglitesse. Samas ma väga palju neist ei tea ning seetõttu on vahel mõnus mõni selline raamat kätte võtta ja end sellel teemal rohkem harida ning enda jaoks midagi lahti mõtestada.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

♥ UMANO RAKENDUS
Mainisin ühes postituses, et ingliskeelseid audioraamatuid kuulates mu mõte tihtipeale hajub… Leidsin sellele nüüd hea lahenduse – umano äppi. See on põhimõtteliselt selline keskkond, kuhu laetakse üles umbes 2-8 minutilised uudislõigud ja teemad on erinevad, alates elustiiliga, lõpetades poliitikaga. Rakendusega liitudes saad teha enda jaoks vastavad valikud ja nii on igapäevases newsfeedis uudised täpselt enda lemmikvaldkonnast. Ehk kui poliitikast midagi teada ei taha, siis seda feedis ka ei näe! :D 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

♥ INGLI KAARDID
Kuna olin inglikaartidest varem kuulnud ja tahtsin neist rohkem teada saada, siis ostsin koos “Ingli sõnumitega” ka need inglikaardid. Ei tasu muretseda, tegemist pole musta maagiaga ja kaardid on täiesti ohutud! Need on lihtsalt armsate mõtetega armsad kaardid, mida aeg-ajalt jälle kätte võtan ja millega mõnele küsimusele mõeldes püüan vastuseid saada. Neil on pigem selline inspireeriv/motiveeriv funktsioon.

Kui keegi tahab, siis võin neist mõnipäev pikemalt kirjutada, ma praegu rohkem ei räägiks, muidu postitus läheks liiga pikaks. Aga olen endale kaardipaki seest umbes neli korda selle parempoolse kaardi võtnud (umbes kuus korda olen üldse kokku endale kaarte pannud) ja tundub, et midagi head on mind juba varsti ootamas. Vähemalt mulle meeldib nii mõelda! :)

SAMSUNG CAMERA PICTURESinglikaardid

♥ JUPITERI TÕUS
Täiesti ekspromnt kinnominek & filmivalik, aga kostüümid olid selle filmi juures ka ainukeseks põnevaks faktoriks. Ma küll üldse ei virise, sest mulle lihtsalt ei meeldi viriseda :), aga teist korda ei vaataks – meelt lahutas küll, kuid jäi minu maitsele liiga ulmeliseks.

54ca5cc6770df

♥ BLENDED
Hmm, täiesti tavaline family-comedy (nagu enamus Sandleri filme), mida diivanil losutades vaadata ja millega koos naerda-kurvastada. Ja selline lihtne film mida pärast rasket päeva vaadata. Barrymore oli muidugi vapustav nagu alati.

blended-movie-drew-barrymore-lauren-1920x1080

♥ FIFTY SHADES OF GREY
Kuna minu sõbrannadest keegi megalt ootusärevuses selle filmi osas ei olnud, siis õnneks polnud mul ka ühtegi sõbrannat, kes oleks sabast sikutanud ja palunud seda temaga vaatama minna. Peaaegu juba arvasin, et pääsen sellest mainstreamindusest. :) Aga siis nii muuseas üks sõbranna mainis, et tahaks vaatama minna ja nii muuseas seda kinno vaatama läksimegi.

Ja kuna olin filmi kohta häid sõnu kuulnud, siis mõtlesin, et miks mitte. Mulle isegi film meeldis, ilmselt rohkem sellepärast, et saime Kairiga tohutult naerda. Mõned kohad olid lihtsalt nii halenaljakad, et vastasime nendele omapoolse huumoriga. Raamatut kätte võtma ei pannud, aga kui järgmine osa välja tuleb siis Kairi – ikka läheme naerma, eks! :D

collection-fiftyshades-gallery_0

♥ A MONTH BY LAKE
Tahtsime Tõnuga natukene nostalgitseda ja vaatasime 1995. aasta filmi, mis on üles võetud täpselt Lake Como ääres. Kuna just suvel käisime seal, siis oli hea meenutada. Ja film meeldis meile mõlemale väga. Hea vaheldus praegu kinos jooksvatele filmidele ja mulle isegi meeldivad sellised vana aja filmid rohkem. Neis on mingi salapärane võlu. :)

maxresdefault

♥ THE CUTTING EDGE: THE MAGIC OF MOVIE EDITING
Kuigi pidime seda filmi ühe montaažiaine jaoks vaatama, siis sellegipoolest mulle hullult meeldis! Ja kuna üleüldse dokumentaalfilme väga armastan, siis ei võtnud seda kui koolitööd! :) Kui keegi tahab monteerimisest või üldse filmimaailmast rohkem aimu saada, siis kindlasti soovitan vaadata.

Captureediton

♥ ED SHEERAN @ SAKU SUURHALL
Sõnad on vist hetkel üleliigsed! Mäletan täpselt kuidas Tõnu kunagi teel koju “korraks midagi hamba alla” ostma läks ja kahe Sheerani piletiga tagasi tuli!! Ja mina olin juba leppinud, et kõik piletid on välja müüdud ning kontserdile minna ei saagi! :)

1659E9DB78E8843D2A51BF13D7A0F259CC7F1140F7135D63688AB10A61437185

♥ EESTI LAUL 2015
Oi, meil on imelised sõbrad! Kingivad pileteid mõeldes meile kahele (just käisime enda spa-kingitust realiseerimas, nii mõnnaakaas!) ja need elamused on alati kõige kiftimad! Ma ei tea kas asi oli laivi nägemises või tänavuses aastas, aga kohapeal on Eesti Laul ikka märksa vingem! Olin sel aastal rahul kõigega: esinejatega, saatejuhtide naljadega ja vaheklippidega. Kõik oli nagu paigas, elamus vinge ja tuju megahää (sorrid kvaliteedi pärast – instagrami pilt)! ;)

11039715_859324754131227_1766694961_n

♥ TALLINNA TELETORN
Kusjuures, ma ei olnudki uuenenud teletornis veel käinud! Ja igati vahva oli! Seoses sõbrakuuga saime ühe korra pileti eest aastapileti. Nüüd võime iga päev Teletornis käia. :D

teletorn
♥ RESTORAN FARM
Mõtlesin, et lisan huvitavad restorani-leiud ka siia rubriiki. Ja kuna vanalinnas asuv restoran Farm on kindlasti üks viimase aja ägedamaid avastusi, siis ka see oleks mu veebruarikuu higlight! Muljetan Farmist pikemalt siin – https://sandrelle.net/pressilounajamuljed/

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Sharing is caring...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

7 comments

 1. Avatar
  Ann says:

  Viiekümne varjundi osas… ma ei saa aru kust kõik kuulevad, et see hea on..
  Ma käisin ka vaatamas ja noh selline nii ja naa film, muusika hea ja ilusad filmitud paigad, aga otseselt sisu ja näitlemine midagi erilist polnud. Lihtsalt ma ei saa aru kust kõik kuulevad, et see hea on. Ma ainult loen igaltpoolt nii halbu arvustusi :D

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Nõustun Sinuga! Hahaa, ja mina ei saa aru miks piips nii sillas sellest filmist on. Täitsa tavaline. Aga ma arvan, et arvamused lähevadki täiesti pooleks – mõnele väga meeldib ja teistele mitte nii väga. Nagu nende mainstream asjadega on. Sama hästi nagu Niki Minaj – minu jaoks täiesti õudne artist, aga millegipärast on ikkagi enda albumitega tipus ja leidub inimesi kes teda armastavad. Mad world. :D

   • Avatar
    Ann says:

    Nii on jah!
    Ma lihtsalt vaatan ja imestan koguaeg, et inimesed koguaeg räägivad et käisin seda viitekümment varjundit vaatamas, kõik räägivad et nii hea. Naljakas sp, et ma ei ole ühtegi head arvustust sellest veel lugenud :D Eks need pühendunud fännid vist ongi need, kes laeni kiidavad. Kusjuures, mitte et raamat oleks olnud kullast, aga kindlasti oluliselt parem! :D

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.