KAS SINA TEAD ENDA KEHATÜÜPI?

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Mõtlesin, et horoskoobi ja personaalse sodiaagimärgi teema jätkuks oleks täna paslik rääkida sellest, kuidas ajurveeda uskumuse kohaselt jagunevad inimeste kehatüübid kolmeks. Kui palju teie olete sellega kursis või selle testi ise läbinud?

Pean ausalt tunnistama, et mina polnud enda kehatüübist teadlik ja ei kujutanud ette ka, et missugune energia minus domineerib. Kindlasti oskab tervendaja seda paremini määrata kui minu netis tehtud test, aga nii üllatav kui see ka ei tundu, minu testi iseloomustus kattub 98% minu olemusega.

Võib-olla suhtusin alguses ka pisut skeptiliselt selle internetitesti tegemisse, aga tulemused olid tõesti nii üllatavad, et tahaksin, et teie ka selle testi läbi teeksite.

Ehk siis ajurveeda uskumuste kohaselt juhib meie elu kolm kõige olulisemat energiat ja neid nimetatakse doshadeks. Ja selle elustiilitesti nimi ongi dosha, pärast selle läbimist saab teada, kas oled Vata, Pitta või Kapha kehatüübiga. Seda testi saab teha siin – sundari.ee/dosha-kehatuubid. Koosneb 21st küsimusest ja võtab aega ligi viis minutit.

Kui see test on tehtud ja kui kehatüübi kirjeldus ühtib tegelikkuses ka sinuga, siis annab koduleht nõuandeid, kuidas enda head energiat tasakaalustada, millele peaksid toitumisel tähelepanu pöörama ja kuidas üleüldse enda nahas hästi tunda.

Minu tulemus oli Pitta nahatüüp ja minu tasakaalus hoidmise võti on mõõdukus. Ennast tundes tean seda isegi, sest ma võin tegelikult kõike süüa ilma midagi menüüst välja jätmata, aga kui ma mõne toiduga üle pingutan (näiteks söön liiga palju pastat või liha), siis ei ole ka head enesetunnet oodata. Lisaks ütleb testi tulemus, et Pitta on keskmist kasvu, normaalkaalus, juuksed õhukesed, pruunikad, suurepäraselt toimiv seedesüsteem ja normaalne nahk. Absoluutselt nõus nende punktidega.

Lisaks on tasakaalu saavutamiseks oluline tähelepanu pööramine puhkeajale, loodusele, ergutusainete vähendamisele ja jahedusele. Jah, jah, jah – tegelikult tean neid asju isegi, lihtsalt ma ei ole neid endale otseselt teadvustanud. Igati lahe minu meelest!

kehatüüp

Sellest testist kuulsingi tegelikult tänu Sundarile, kelle jaoks on oluline see, et kliendile lähenetakse personaalselt. Ehk kui test on läbitud ja enda kehatüüp määratud, siis saad sa teada, missugused nahahooldustooted just sinu kehatüübile kõige paremini sobivad. Näiteks missugustele toodetele eriti tähelepanu pöörata, kui sul on probleemne näonahk või kui keha tahab rohkem lõõgastust jne. Minule näiteks on Sundari valikust mõeldud just need tooted, mis tasakaalustavad nahka ja on mõeldud kombineeritud nahale. Ehk mina ei pea erilist rõhku pöörama ravitoodetele. Aga kuna testin kehtel erinevaid näo- ja kätekreeme ning puhastusgeele, siis tahtsin katsetada hoopis õlisid.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Samas on neil valikus ka selliseid tooteid, mida võivad kasutada kõik nahatüübid. Kui nii võib öelda, siis üheks nende hitt-tooteks või kaubamärgiks on see neemipuu käteõli. Kindlasti mõtlete, et eeee, käteõli? Miks ma peaksin tahtma, et mu käed õlised oleksid? :D

Kui ma testin parasjagu mõnda huvitavat toodet ja olen sellest ise ka “sisse võetud”, siis ma näitan seda asja vist kõigile. Ja ilmselt ei ole minu sõbrannadele ka võõras see, kuidas ma olen selle õli kotist välja võtnud ja öelnud, et sa pead seda proovima. Esimene reaktsioon ongi selline, et mh, mis õli, õli ma küll ei taha, aga äkki on kätekreemi pakkuda?

Aga see on õli, mis ei jäta käsi ÕLISEKS! :D Seda õli tuleb ainult kolm-neli korda käeseljal rullida ja sellest täiesti piisab ning tulemus ei ole sugugi õline, aga hoopis pehmendav. Lõhn on ka selline mõnus tsitruseline.

Tegu on 100% naturaalse tootega ja see niisutab käsi sügavuti. Kätekreemid teevad tihtipeale väikest “petekat” ja niisutavad nahka ainult välispidiselt.

Toote hind on 17€, aga kasutan seda reaalselt iga päev ja nii vähe on kulunud.

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

Ma tihtipeale üldse ei viitsi pärast pesu end kreemitada, aga samas tahaks ikka, et nahk pehmeke oleks. :) Kõige lihtsam ja mõnusam viis minusugustele laiskvorstidele on õli kasutamine. Teed naha kiiresti õliga kokku ja siis patsutad keha käterätikuga kuivaks.

Eriti hea on õli kasutada pärast õhtust pesu – mugavam ja hommikul ärkad eriti pehme nahaga. Kreemitades küll nahk hommikuti nii pehme ei ole.

Kasutasin kunagi Johnsonsi beebiõlisid ja see on kindlasti odavam alternatiiv, aga kes meist tahaks sõna otseses mõttes ennast naftaga õlitada? Ma tean, et nad on aastete jooksul püüdnud halbu koostisaineid välja vahetada, aga ei olegi kursis, kas see on neil õnnestunud.

See Gotu Kola ja vesiroosi kehaõli on aga taaskord 100% naturaalne ja lisaks sügavniisutusele toniseerib ja pinguldab nahka. Ehk ideaalne toode nendele naistele, kes peavad lugu kvaliteetsetest toodetest. Lõhn on mõnna! :)

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

Nii et kindlasti uurige Sundari e-poodi (sundari.ee) ja tehke see elustiilitest läbi. Ja kuna tulemas on jõulud, siis kindlasti leiate sealt hulganisti kingitooteid emadele/sõbrannadele (ja meestele näiteks võib kinkida massaaži, neil on enda day spa ka!). Praegu oleks väga nutikas juba esimesed jõuluostud ära teha, siis on detsembris endal ja rahakotil muretum, hehe. Vaatasin, et neil on juba isegi jõuluteemalised kinkekarbid kokku pandud, nii et tasub uudistada. :)

tooted

Sharing is caring...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

6 comments

  1. Avatar
    Hmmm says:

    Minu tulemus oli küll täiesti mööda. Tulemus oli Kapha, mis on rasune nahk ja vahel ka akne, kuigi vastasin testi ajal, et mul kuiv nahk ning vistrikke tekib harva.

  2. Avatar
    Adele says:

    Mulle tundub, et sa oled pigem pisut ülekaalus. Kindel, et kehatüüp ikka Pitta on? Lihtsalt jäi silma

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.