Kahe päevaga miinus 4,5kg – kuidas on see võimalik?

Tahan öelda südamest suur-suur aitäh kõigile neile, kes eelmise postituse peale mulle kirjutasid, siia kommentaare jätsid ja koheselt abiks olid. Ma loodan, et olen jõudnud tänaseks kõigile vastata, sest näiteks Insta teeb vahepeal trikke ja kaotab direct sõnumid ära, siis näitab uuesti, siis jälle kaotab ära ja lõpuks on juba täiesti segadus, kuhu kõik sõnumid jäid. Aga isegi kui ma millegipärast pole jõudnud veel vastata, siis teadke, et teie sõnumid lähevad mulle päriselt väga korda ja hindan teie headust ning seda vaeva, et võtsite aega mulle kirjutada. Olen tohutult tänulik!

Aga niiiii julgustav oli seda kogeda, et te heas mõttes mulle kohe peale lendasite ja mind toetama ning utsitama asusite. Et enda motiveerivaid videosid, raamatuid, tähelepanekuid jagama hakkasite, enda näpunäited food prepist, treeningutest & Fitlapist mulle kirja panite. Ma poleks tõesti sellist reaktsiooni teie poolt oodanud, see oli ikka täiesti ulme, mida ma eelmisel nädalal pärast selle postituse avalikustamist tundsin. Kui palju saatusekaaslasi mul tegelikutl on… Ma ise nii muretsesin selle avalikustamise pärast, aga teie näitasite hoopis seda, et võin iga kell siia enda muredest jutustama tulla ja te ei jäta mind nukrutsema, vaid võtate enda kiire elutempo kõrvalt selle aja ja kirjutate heast südamest mulle midagi julgustavat. Olen täiesti sõnatu, ausalt.

Tuesday & Thursday on meil Trennihommikud! Selline lõbus tähemäng ja kokkulepe meil Tõnuga, et mingisugusegi rutiiniga enda elus algust teha. :)

Täna hommikul olin ma aga lausa shokeeritud! Tõttasin riietusruumist Tõnule uudist teatama sellise ehmatusega, et ta pidi lausa 2 minutit rahulikult hingama… sest mul on alati oskus talle kõige pisemaid asju kõige dramaatilisemalt serveerida. Stiilis “APPI-TEAD-MIS-JUHTUSSSSS”. No aga ma olin ise ka shokeeritud hommikul, okeiiiii!? :D

iiiiiigastahes… ma panin Fitlapiga alustades enda kaaluks numbri, mis on kunagi ammu viimastest trennidest mulle meelde jäänud ehk 90kg. Meil kodus kaalu ei ole ehk ma ei saanud enne alustamist enda kaalu üle kontrollida… olen alati trennis end kaalunud, aga samas ma ei tahtnud toitumiskavaga alustamist enam edasi lükata ja panin kirja kaalu, milles ma arvasin end olevat.

Teisipäeval kaalule astudes avastasingi, et 1. kas ma olen juba natukene Fitlapiga alla võtnud (kuigi vähetõenäoline tundus, et paari päevaga nii palju alla) või 2. olin alguses juba kaalu veits võssa kirja pannud, sest kaal näitas mulle teisipäeval 86-86,5 vahepeal. Arvasingi, et no küllap ma panin kaalu lihtsalt valesti juba algusest peale, aga las olla, muudan rakenduses enda kaalunumbri ära. Ja ma mäletan nii hästi seda, et just see vahemik oli mul teisipäeval ees, sest ilma prillideta proovisin kümme korda kaalu silmadega suumida, kas on 86kg või 86,5kg… mul on see nii hästi meeles, et ei saanud ka olla see, et kuidagi unisena valesti vaatasin.

JA MIDA NÄITAS KAAL TÄNA? KAKS PÄEVA HILJEM? 81,5 kg. KUIDAS ON SEE VÕIMALIIIIIK? Kas see on üldse võimalik? :D Ma olen nii hämmingus lihtsalt või äkki teeb MyFitnessi kaal minuga mingisuguseid trikke? See ei saa võimalik olla ju? :D

Ma tunnen end pärast kavaga alustamist tõesti paremini, mul pole üldseee isusid näiteks krõpsude-magusa järele (ma olen hästi suur chipside armastaja), kõht püsib täis, toidud on maitsvad, tunnen end elurõõmsamana ja asjalikuna, et teen enda tervise jaoks head, aga samal ajal ma SÖÖN KOGU AEG. Kuidas on see siis võimalik, et kahe päevaga selline muutus? Igaks juhuks mainin ära, et kaalusin end täpselt samamoodi, samade riietega, tühja kõhu peale… et ei saanud olla ka seda, et hommikul jõin meeletult vett või sõin miskit. Nakaa!

Huhh. Igastahes andis see mulle tohutu motivatsioonilaksu edasi tegutseda, sest ma juba tunnen/näen muutusi. Meie esimene nädal Fitlapiga möödus täitsa kenasti ja olime päris ilusti kavas. Esimene proovikivi tuli kohe nädalavahetusel Aegna saarel, sest tähistasime seal sõbra sünnipäeva. Eelmisel päeval oli Tõnu õde meil külas ja tema on üks meie suurimaid utsitajaid ja muidu tubli fitness- ja toidumaailma armastaja ning ta aitas mul kohe mõelda, et kuidas ma võimalikult valutult selle sõpradega koosistumise niimodi üle elan, et saaksin ka midagi süüa. Ja ei hakanud me karpidega süüa kaasa võtma, ja toidukaalu ei tahtnud ma ka kaasa võtta.

Tõnu õde ütles muidugi mu muretsemise pärast väga õige lause, et kui sinu sõbrad vaatavad sinu tervislikke valikuid kõrvalt imelikult või solvuvad selle peale, et nendega näiteks kohvikus samu toite ei söö, siis miks peaks keegi solvatuna end tundma sellest, et sina tahad enda elu paremaks-tervislikumaks muuta või enda pulmapäeval ilus välja näha. Need ei ole ju sugugi halvad eesmärgid. Nad peaksid ju just olema õnnelikud, et endast hoolid. Ja minu meelest oli see nii õigesti öeldud (ta muidugi sõnastas selle veel paremini), mis mul pea kohe selgeks lõi ja mõtlesin, et kui keegi isegi hakkab midagi kommenteerima, siis ma ei võta seda hinge… sest ka mina võin pahaaimamatult valesti küsides teistele liiga teha. Lihtsalt teadmatusest.

Voot. Meil võib-olla sõbrad ei pannud tähelegi (või ei teagi), et me mingit toitumiskava teeme, aga no nende poolt igastahes ühtegi halvustavat kommentaari ei tulnud ja ei pidanud kohe esimeses seltskonnas end selgitama hakkama. :)

Kuid lihtsalt sõime teadlikumalt ja no näiteks, juustuste grillvorstide asemel sõime šašlõkivorste ja tomatit/salatit/shampinjone. Ja ma ei tundnud, et oleks millestki ilma jäänud. Hommikul enne Aegnat sõime ilusti kava järgi hommikusööki ja pärast Aegnat ilusti õhtusööki… muidugi sai ka kokteilitatud, aga samas oli see päev täis liikumist/matkamist/tantsimist/kõndimist, et pole vast väga hullu need kokteilikalorid. :)

Aegna üldiselt oli muidu superlahe, ilus ja ilmaga täiega vedas! Nii tore oli seal ära käia. Ainuke jamps oli aga selles, et leidsime hiljem Tõnult 2 puuki ja hoiame tema tervisel nüüd silma regulaarselt peal. :( Kui teil on kogemusi/nõuandeid, mida ette võtta (või peamegi lihtsalt ootama, kas tulevad ringikesed või mitte), siis need on teretulnud! Tõnuga ikka alati juhtub igasuguseid asju… Nii et olge Aegnale minnes ettevaatlikud, hiljem lugesime, et see pildi olema hirrrrmus puugisaar.

Fitlapi juurde tagasi minnes on hetkel endiselt kõik väga põnev ja üllataval kombel ma täitsa naudin seda kokkamist & ettevalmistust & uute asjade proovimist! Tõnu on mulle nii palju köögis abiks ja see on meil õhtuti selline mõnus ühiselt veedetud aeg – kokkame valmis näiteks mitme päeva lõunad, midagi juba näiteks hommikusöögiks jne, eile näiteks tegime käigu pealt ca tunnikesega valmis 4 toidukorda. Siin on näiteks mõned pildid toitudest, millest olen kiirelt mõned klõpsud teinud. Ehk oleme saanud süüa nii salatit, kui ka kreemist pastat (whut, arvasin, et pean sellest loobuma)… Wrappe ja lavašše… Kui sellist toitu süües veel kaal langeb, siis oeh… Paljud juba nögivad meid, et noh, teil pidi olema range dieet… sellist vaatepilti ei saa dieediks ju nimetada. :)

Ma ei salga, et selline ettevalmistus, poes käimine, kokkamine ja kaalumine nõuab pühendumist-planeerimist… ikka täiega nõuab. Minu jaoks on see täiesti mugavustsoonist väljas. Ent endale pidevalt eesmärki meeldetuletades ja end ise motiveerides (peab olema iseenda suurim cheerleader) saab hakkama. Kui mina suudan, suudate ammugi juba teie! :) Ma niiiiii loodan, et suudan seda teed jätkata.

Kõige suurem proovikivi on loomulikult ees, sest tulemas on sügisene ilumess ning see ettevalmistusperiood on alati hullumeelne. Me põhimõtteliselt ei kokkagi sel ajal, vaid võtame alati väljast süüa, sest nii saab kiirelt midagigi kõhtu. Messide ajal ma põhimõtteliselt 3 päeva tavaliselt ei söö ka midagi, sest ma ei suuda süüa – ma olen nii elevil, adrenaliin on laes ja mul ei lähe kõht tühjaks. :D Boosti nii moe pärast joon, et midagigi “sööks”, aga alles pärast pikka messipäeva suudan miskit ampsata… eks siis paistab, kuidas meil see kõik õnnestub, mul endal on küll hetkel plaanis pingutada. Teen kas või vähem asju messiks kaasa, aga enda tervise sean nr 1 kohale. Õnneks saab Fitlapi toite siit-sealt kaasa osta, Selverist, Coopist ja Circle-K teenindusjaamadest… kui peaks väga kriitiliseks asi minema ning tõesti ei jõua. Uuest nädalast pidi vist täitsa nende kodulehelt ka toitu saama tellida ka Viimsisse, nii et kui väga tahta, siis äkki saame isegi messi ettevalmistusperioodi üle elatud!

Teisipäeval oligi Ilu sõnumi infopäev, kus korralduslikust poolest kõigest täpsemalt räägiti ning pärast neid infopäevi tuleb selline mõnus ärevus sisse. Kuidagi palju reaalsemaks saab kõik! Kuigi midagi oluliselt uut ma teada ei saanud (sest ka eelmine infotund oli väga põhjalik), olid mõned tähelepanekud ikka olulised ja endal on ka südames parem rahutunne, kui saad anda messipäeval endast ikka kõik selleks, et ka korralduslikul poolel oleks lihtsam sellist suurüritust läbiviia ja oleks vähem arusaamatusi. Lisaks sain ka terve posu kutseid kätte ehk saan varsti erinevaid mänge-kampaaniaid tegema hakata! Niiiii põnev, meie esimene sügismess, see pidi olema veel kreisim, kui kevadel! Vähemalt külastajad nii räägivad… Huhuu! Liblikad kõhus. :)

Vot, sellised mõtisklused siis täna ja aitäh kõigile, kes jõudsid postituse lõpuni lugeda. Kui ma juba kirjutama hakkan, siis juttu aina jätkub!

Olge sama armsad ikka edasi! ❤ Ja kes tulid koos minuga Fitlapi reele tagasi, siis – me saame hakkama! Onjuuu!!!

Ma tõttan nüüd lõunale & siis küünlaid meisterdama, sest esmaspäevast saab mul ametlikult “puhkus” läbi ja hakkan täiel rinnal taas pakke postitama! Uskumatu, et ca 40 inimest on viitsinud olla 3 nädalat järjekorras, et enda pakid esimeste seas kätte saada. Love u! ❤❤❤

Sharing is caring...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

4 comments

 1. Avatar
  Kairi says:

  Ma olen Saaremaalt, juulis oli saares 58 puugijuhtu. Mul oli eelmine suvi vist 20 puuki kokku, sel aastal olen kuskil 10-15 enda pealt kokku leidnud. Sülitan kolm korda üle õla ja vannun, et siiani on tervis korras ja alati ei pruugi miskit juhtuda 😊

 2. Avatar
  Svea says:

  Fitlapi kasutasin ma kui beebikilodest lahti oli vaja saada, päris kiiresti töötas.
  Ma peaks ka end nö käsile võtma, beebipillid on mulle toonud juurde 6-7kg, mis mulle endale on hästi ebamugav.. riided on kõik kitsaks jäänud aga ma keeldun uusi ka ostmast selle tõttu. Loodan, et suuda motti leida.

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.