JUUBELIAASTA MÕTTED/PLAANID!

UUSMa pole millegipärast väga hea aastalõpu kokkuvõtete tegija ja sellepärast mõtlesin, et jätkan traditsiooni ning sel aastal ka ei tee. :) Pigem mõtlesin kirjutada enda 2015 (juubeliaasta – no see peab tõotama head) plaanidest & mõtetest. Ja kindlasti ei tahaks ma neid liigitada “lubatuste” alla –  see sõna hirmutab ja natukene ka ahistab. Samamoodi nagu kaalulangetajad ütlevad, et nad ei ole dieedil vaid see on “elustiil” jne. :D

Ootan põnevusega, mida uus aasta toob. Ma ei tunne tihti nii, aga nüüd detsembris mõtlesin palju sellele, et uuel aastal on mulle pakkuda midagi enamat kui eelnevalte ja tunnen, et tahan enesearengusse rohkem panustada ning liikuda ikka selle parema mina poole. Tahan avastada, reisida, areneda, tugevamaks muutuda, ennast paremini tundma õppida, eesmärkide poole püüelda ja virrvarris mitte siirust kaotada.

Mul ei ole küll uueks aastaks palju plaane tehtud, aga ilmselt need käputäis elevust tekitavadki. Jaanuari keskpaigast saame lõpuks kolida natukene suuremasse korterisse, mis on mõneks ajaks-aastaks meie esimene ühine kodu. Minu möödunud aasta suurimaks sooviks oli see, et Tõnul avaneks võimalus Tallinnasse kolida – unistasin sellest iga puhutud küünla ajal ja taevasse saadetud laterna järel. Kui nüüd 2014. aastale lühike kokkuvõte teha, siis augusti lõpus see kõige suurem soov ka täitus. Kahekesi on nii palju mõnusam. Ja me saame iga päevaga aina paremini läbi!

Ühtlasi on veebruaris tähistamist palju, sest tähistame seitset koosoldud aastat, minu sünnipäeva (pole enda sünnipäeva viimased neli aastat pidanud ja tahaksin seda nüüd kindlasti teha) ja lähen esimest korda sellist, hmm, suuremat kontserdielamust püüdma (Ed Sheeran-Ed Sheeran). Mhm, ma ei ole kunagi Saku Suurhalli sattunud ja ilmselt on Regina Spektor ja Bastille kaks sellist suuremat kontserdit, millest on mul olnud võimalus osa saada. Aga ma ei häbene seda ka öelda, sest eks alati on see esimene kord ning kui paljud minuvanused on tänaseks juba kümnetel kontserditel käinud, siis ka selles ei ole midagi halba ja mul on nende üle hea meel.

Mõtlesin, et mul on päris palju selliseid asju, mida nö “normaalsed” minuvanused on juba teinud ja mida mul ei ole veel miskipärast õnnestunud teha (pole kunagi käinud joogas või külastanud Rahvusooper Estoniat). Ja sellepärast otsustasingi, et uuel aastal pühendun just sellistele “esimestele” asjadele ja püüan näiteks tavakino asemel erinevatesse Eesti kohtadesse etendusi vaatama minna.

Igastahes, siin on esialgsed märksõnad, mis uuel aastal minu elus toimuda võiks:

 • Jooga. Olen juba aastaid tahtnud joogasse minna, aga olen nüüd viimasel ajal sellele tõsisemalt mõtlema hakanud. Tahaksin kombineerida nii, et käin korra nädalas Kundalini joogas ja igapäevaselt teen umbes 20-30 min Blogilatese kava järgi harjutusi kodus. Läheme nüüd Viimsisse elama ja ausalt öeldes ei ole ma ühtegi mõistliku hinnaga spordiklubi veel leidnud (minu koduspordiklubi kuukaart maksis ~35 eurot ja Viimsi Spa kuukaart tundub olevat kaks korda kallim). Nii et võtan ennast kokku ja võimlen kodus – olen seda varemgi teinud ja saan kenasti ka nii hakkama.
 • Aurafoto & energiaväljade puhastamine. Kaks teemat, mis on mulle alati huvi pakkunud ja müstikat valmistanud. Tahaksin kindlasti uuel aastal need ise läbi teha. Kellel on häid kogemusi ja kontakte sellel teemal, siis võite ikka jagada. Jään alati hätta just siis, kui hakkan tegijaid googeldama ja endale sobivat kohta otsima.
 • Tallinn Music Week & Jazzkaar. Igal aastan mõtlen, et nüüd lähen. Aga see jääb alati kuidagi mõtteks.. Ma arrrrrmastan jazzmuusikat. :) Ja sellepärast võtsin end täna kätte ja ostsin pileti Ester Rada Jazzkaare kontserdile, sest uuest aastast pidid piletid veidi kallimaks minema.
 • Positivus festival. Ühel aastal oleksin peaaegu läbi ühe meediaväljaande saanud minna, aga kuna neil toimusid suvepäevad ja osalemine oli soovituslik-kohustuslik, siis jäi minemata. Aga loodan, et sel aastal läheb teisiti. :)
 • Kvaliteetsed toorained. Ehk siis vahetasin tavalise jahu kookosjahu vastu, lauasoola asemel kasutan juba ammu Himaalaja roosat soola, suhkru asendan kas rafineerimata pruuni või meega, oliiviõli olgu kvaliteetne ja üleüldse püüan süüa võimalikult vähetöödeldud toite.
 • Matcha tee. Olen alati tahtnud Matchat proovida ja kuna paljud sõbrannad on seda kiitnud, siis ühe purgikese endale ka tellisin.
 • Veredoonor. Loovutasin esimest korda verd möödunud kevadel, aga vahepeal pole loovutama enam jõudnud. Proovin sel aastal ilusti iga kolme kuu tagant käia.
 • Lemmikloom. Kuigi tahaksime väga koera, ei ole meil selleks hetkel võimalust (oleme enamasti terve päev ju kodust ära) ja me pole päris kindlad kas oleme kassiinimesed. Ent ühe seltsilise tahaks ikka koju võtta. Saladuskatte all võin öelda, et oleme mõelnud kääbussiili peale.
 • Audioraamatud. Tõmbasin endale tohutult audioraamatuid, et saaksin neid bussisõitude ajal või jalutades kuulata. Eelmise aasta lõpus oli mul pleilistis “Don’t sweat the small stuff” ja kuulasin selle vist ribadeks. :)
 • Perearst. Peaksin perearsti vahetama ja põhimõtteliselt on mul uus perearst teada, aga lihtsalt pole üleviimisega veel tegelenud. Ja kuna ma ei ole ammu vereproovi andnud ja kolesteroolitaset kontrollinud, siis tuleks need aasta alguses kindlasti ka ära teha.
 • Playlist. Kõik mu laulud on igal pool laiali ja üks korralik pleilist kust vajadusel lemmiklaule kuulata vajab tegemist.
 • Ajalehe tellimus. Mul ei ole praeguse korteri postkasti võtit, samas olen alati tahtnud, et kodus oleks ajaleht laual. Tean, et internetist on enamik uudiseid kättesaadavad ja digileht on hea-mugav võimalus, aga ma tahan ikkagi paberkandjat ka! Kõige sümpaatsem on vist Eesti Ekspress, olen seda läbi aastate ikka kioskist ostnud ja lugenud.
 • Rahvusooper Estonia. Nagu ennemgi kirjutasin, siis on see mu bucketlistis. Pole kunagi Estonias etendusi vaatamas käinud ja arvan, et 2015 on täpselt sobiv aeg sellega algust teha.
 • Lilled-taimed. Tahaksin kindlasti uude koju rohkem elus lilli soetada õppida nende eest hoolt kandma. Lisaks mõtlesime mõned ürditaimed kasvama panna.
 • Korralikud talveriided. Ehk soe suusajope ja püksid. Talvel olen alati riides nagu kubujuss, sest matkama minnes või lihtsalt lumist ilma nautides ei ole mul korralikke sooje riideid, mida selga panna. Ikka on sada paari pükse jalas ja mitu kampsunit jope all. Mõtlen sellele igal aastal ja arvan, et küll kuidagi hakkama saab, aga ühed korralikud talveriided peavad ka kapis olema!
 • Tätoveering. Pidin juba eelmise aasta veeburaris selle “nalja” ära tegema, aga ma ei ole ikka leidnud sobivat fonti (tähendab, ma pole selle otsimisega tegelenud). Aga 2015 tundub selleks sobiv aeg!
 • Raamatud. Ma lugesin möödunud aastal nii vähe raamatuid, et lausa häbi on tunnistada. Aga ma väga igatsen seda ja püüan ka raamaturiiulit aegsasti täiendada.
 • Ülikooli lõpetamine. Mhm, viimane aasta ja mul on kindel plaan lõpetada. Loodan, et bakatöö sujub hästi ja et meid lõpuaktusel ikka võimalikult palju oleks. :)
 • Retseptid. Sain nüüd ühelt kallilt sõbrannalt jõuludeks retseptiraamatu ja nüüd ei ole mul ühtegi head põhjust, miks ma ei saaks parimaid palu üles kirjutada. Ja lõpuks saame ka ahju, nii et tuleb kokkamist täis aasta!
 • Säästude märkimine. See võib tunduda jube tüütu, tahaksin õppida enda sääste üles kirjutama. Kuu lõpus mõtlen tihti, et enamus raha oleks nagu tuulde visatud. Kui mul on aga märkmed silme ees, siis oskan arvestada, mille peale võiks vähem kulutada ja mida üleüldse ostnud olen.
 • Mõnus töökoht. Kuigi väga paljud tööd on ise minuni jõudnud, olen töökas ja pole kunagi hätta jäänud, siis olen kohati ikka muretsenud ja mõelnud, et mis pärast ülikooli lõpetamist saab. Loodan, et kõik läheb siiski hästi ja saan just sellise töökoha, mis mind õnnelikuks teeb.
 • Keele õppimine. Minu prantuse keel on unarusse jäänud, aga samas olen positiivselt üllatunud, et saan päris palju aru, kui vaatan reklaame/filme/klippe. Nii et peaksin ennast taas käsile võtma ja enesearengu mõttes aega prantuse keelele pühendama.
 • Filmid. Nagu lugemisegagi – vaatasin küll üpris palju filme, aga ikkagi vist mitte nii palju kui eelnevatel aastatel. Dokumentaalid on mu lemmikud ja võiksin nende jaoks rohkem aega leida.
 • Hobid. Püüan rohkem DIY projekte ette võtta, ehteid nikerdada, blogida ja tahaksin kindlasti ka geelküünte paigaldamise, maniküüri ja pediküüri koolitusele minna. Geellakkimine on fun, aga tahaksin küünemaailmas järgmise sammu teha.
 • Sõbrad. 2015. aastal võiksime rohkem ühistegevusi ette võtta ja väljas söömise asemel näiteks kodudes kokata, teatris või kinos käia. Ja kindlasti tahaks rohkem näha neid, kes väjaspool Tallinnat elavad ja kellele harva külla jõuan.
 • Annetus. Tegin endale Armastan Aidata veebi konto ja püüan igakuiselt aidata neid, kes seda tõeliselt vajavad. Mida aasta edasi, seda rohkem tunnen, et tahan endast rohkem anda.
 • Negatiivsed emotsioonid. Jätan kõik aastasse 2014 ja püüan enda mõtteid nendega võimalikult vähe kurnata. Püüan ka ise olla mõistvam ja hoolivam!

Need on siis sellised esimesed mõtted, mis mulle pähe tulid. Kindlasti tekib homme veel tuhat mõtet, aga ilmselt said hetkel tähtsamad kirja. Soovin teile imelist aastat, unistuste täitumist ja ikka rõõmsat-positiivset meelt. Aitäh, et minu tegemistel silma peal hoiate ja mind toetate, teil on edasiviiv jõud! :)

Mina pakin aga kohe asjad ja sõidan uut aastat vastu võtma Riiga. Mõtlesime, et võiks sõpradega sel aastal midagi hoopis teistsugust ette võtta ja põrutame hoopis sinna! Proosit!

Sharing is caring...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

9 comments

 1. Avatar
  Maarja says:

  Raha asjadel silma peal hoidmiseks soovitan Sul kasutada Money Loveri (https://moneylover.me/) äppi. Järjepidevalt täites (näiteks bussi oodates) ei ole see tüütu kohustus, vaid annab lõppkokkuvõttes suurepärase võimaluse õppida oma rahaga ümber käima. Kategooria põhiselt (toit, trenn, transport, kingitused jnejne) sisestades saad kuu lõpus näha, mis oli suurim kuluallikas.
  Kui teised suhtuvad ostutšekkidesse külmalt, siis mina lausa nurun neid :), et saaksin kõik oma raamatupidamisse kanda.

 2. Avatar
  Sonja says:

  Tahtsin küsida, et kust sa omale audioraamatuid tõmbad? Otsisin “Don’t sweat the small stuffi” ja ei leidnud kusagilt :( Missuguseid audioraamatuid veel soovitad? :)

 3. Avatar
  MK says:

  Vau, missugused mõtted! Ma pean ütlema, et teadsin, et oled niivõrd kaunis inimene välispidiselt. Aga, et ka seesmiselt – seda ma ei teadnud. Sest tegelikult kui ma sind isiklikult ei tunne, ei saa ju teada, missugune sa seesmiselt oled, aga peale seda postitust, peale neid ilusaid mõtteid – ainult kiidusõnad. Oled seest sama kaunis kui väliselt :) Kahjuks seda sisemist ilu on vähe, rõhutatakse rohkem ikka välimise ilu peale. Oled paljudele suureks inspiratsiooniks!

 4. Avatar
  Mai says:

  Mina kavatsen ka vähemalt pooled asjad Sinu nimekirjast korda saata!! Eriti meeldib mulle mõte niiöelda puhtamast ja positiivsemast minast.. Seda jama on igal pool nii palju, et on vaja lausa teadlikult oma mõtteviisi ja elustiili muuta, et mitte muutuda kibestunud trolliks (niiöelda.. Vb sõnakasutus veidi julm, aga nii on!) Hoian Su blogil ja tegemistel kindlasti silma peal. Oled nii vahva ja inspireeriv! Kaunist ning edukaid ettevõtmisi täis uut aastat!!

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Oi, hei Mai! Sul on blogi uuenduskuuri läbi teinud? Nii äge igastahes!! Hoian Sinu tegemistel ka ikka alati silma peal, mulle hullult meeldib Su blogi! Ja aitäh nii vahva kommentaari eest, ilmselt siis tasus mõtted nii pikalt kirja panna. Imeilusat ja mälestusväärset 2015. aastat ja loodame, et sel aastal ka trehvab! ;)

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.