ALL ABOUT KIISU LE SIPSIK!

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Venitasin teadlikult selle sissekande kirjutamist, sest täpselt täna kaks nädalat tagasi tuli Sipsik uude koju ehk meie juurde. Seega, ideaalne päev kiisu-postituseks!

Mõtlesin postituse jagada alateemadeks näiteks nagu toit, mängimine, reisimine ja nii edasi – ehk on minu (ja kiisu endise perenaise) mõtted kellelegi abiks. Ja teiepoolsed näpunäited on alati teretulnud! Olen nii mõnegi kommentaaridesse kirjutatud tähelepaneku kõrvataha pannud. :)

SAMSUNG CAMERA PICTURES

♥ SÖÖGINURK & TOIT

Kuna meil on köögimööbli sektsioonil selline “vahekäik” sees, siis see on kassile ideaalseks söögikohaks. Seal saab ta rahulikult ja veidi privaatsemalt mugida. Ühtlasi on sööginurk samal joonel WCga, nii et ta leidis juba alates esimesest päevast kaks kõige tähtsamat kohta üles. Hoian ka toidupakikesi seal, sest nii on kõik mugavalt ühes kohas. Krõbina pakid panen tavaliselt üksteise peale, sest seal on üks sügav kapitagune, kust me teda hästi kätte ei saaks – see sektsioon ei kannata väga liigutamist.

FotorCreated2

Ma usun täiesti siiralt seda, et kassipoja esimene eluaasta on ülimalt oluline ja see määrab tema täiskasvanuea tervise. Sellepärast olen ma nõus kukrut rohkem kergitama ning talle kvaliteetseid Royal Canini krõbinaid ning konserve ostma. Nende toitudest saab ta kõik enda vajalikud vitamiinid kätte ja mul jooksevad kergelt öeldes sipelgad üle selja, kui mõtlen mis rämpsu poetoidud sisaldavad. Pealegi on meie koerad alati saanud kvaliteetset veterinaaride poolt soovitatud toite ning emagi palus nii vähegi kui võimalik sellele toidule truuks jääda. Samas ei ole ma kümne küünega Royal Caninis kinni, kui loomaarst soovitab mulle veel miskit, siis võin alati proovida.

Tänaseks oleme beebitoidust üle läinud “up to 12 months old” spetsiaalselt briti lühikarvalistele mõeldud sarjale (ostetud www.internetshop.ee) ja nii armas on see, et eelmine perenaine pani meile kaasa beebitoitu, veidikene WC-liiva, pleedi, mänguasju ja veel ühe armsa asja, millest pärast pikemalt kirjutan. No paremat kasside kasvatamise & müügiga tegelevat naist annab otsida!

RC krõbinaid sööb isuga ja viimastel “võõrutuspäevadel” nokkis ta juba ise need “natukene suuremale kassile” mõeldud palad välja. :D Lühidalt öeldes on võõrutamise etapp näiteks üleminek beebitoidust kassipoja toidule ja siis edaspidi kassipoja toidust täiskasvanu toidule.

Üleüldse on hästi tore ka see, et ta sööb põhimõtteliselt kodutoitu ehk seda, mida külmkapist antakse. Eriti maitseb talle toores peekon/kana. Olen talle paar korda putru keetnud (hiiretips läks putru keetma… naljast saavad aru need, kes teavad mu kunagist rate.ee kasutajanime ja msni aadressi), nii et ta sööb isegi tatart. Aga hapukoore sisse segatuna.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

♥ MAIUSPALAD-MAIUSPALAD

Esimesel nädalal sõi ta maiuspalaks isuga makrapulkasid, aga pärast konservisegude tutvustamist on ta makrapulgad unustanud. :D Tellisin Pluutost (pluuto.ee) RC konservid suure pakina (ca 12€), sest nii tuleb kokkovõttes odavam (sääst lausa 6€), sest selline loomapood nagu Urr & Nurr müüb 1.56€ pakk.

Viimsi uues Selveris ongi see Urri & Nurri pood ja ostsin sealt katsetamiseks ka kaks ökukonservi. :P Seda alumisel pildil Whiskasi kõval olevat toitu jättis ta pool alles, nii et see kõige lemmikum ei olnud. Ostsin lihtsalt proovimiseks ka Whiskasi ja seda sööb ta kõige suurema isuga. Royal Caninit ta alles ei jäta, aga nii suure õhinaga just ei söö. Aga ma pigem jääks edaspidi ikka RC juurde. :)

Ma andsin talle just maitsta ka seda Terra Faelis konservi ja seda ta ainult nuusutas. Haaah! Vot sulle naturaalne ja pea 4€!! Pidage mind hulluks, aga maitsesin seda konservi ja tõesti täiesti maitsetu, ma ka ei sööks. :D Aga segasin sellele natuke RC sööta ning nüüd sööb küll isuga. Alert-alert, ärge seda küll ostke. Pakend on nummi though.

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

KASSI WC & LIIV

Ostsime Sipsikule kinnise liivakasti (soodukaga Bossest, äkki oli 12€), sest esiteks oli ta sellisega harjunud ja teiseks ei loobi ta sellega väga palju liiva välja (ja näeb parem välja ka). Ukse võtsime eest ära, sest nii meeldib talle rohkem. Esimeseks liivakotiks valisime samuti sellise, mille lõhna ja tekstuuriga ta harjunud oli. Ostsime siit – lemmikloomapood.ee/liiv ja kuna oleme rahul, siis ehk ostame järgmisegi koti sealt. Väga kerge hooldada ja täiesti tolmuvaba.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

LEMMIKKOHT LESIMISEKS & MÄNGIMISEKS

Kui juba WC-teemadel rääkima hakkasime, siis tema lemmikkohaks on vannitoa kraanikauss. Seal ta vahel pikutab ja veega mängib. Ja kõrvalriiulilt vatitikke varastab. :P

FotorCreated5

TRANSPORDIKOTT & REISIMINE

Ma ei tea miks, aga loomapuurid tunduvad minu jaoks nii õudsad! Samas arvasin, et äkki sellega on ikka parem reisida ja püüdsin ääri-veeri Sandralt uurida, et kas võime talle hoopis transpordikoti osta. Ja tuli välja, et ta lausa soovitaks transpordikotti, sest esiteks ei meeldi ka talle puuri mõte ja teiseks on kott mugava pesa eest ka. Koti ostsin taaskord internetshop.ee’st ja lasin selle saata Sandra juurde, et Sipsik kotiga harjuks ja et esialgse kodu lõhn “talletuks”. Eks ikka jälle selleks, et sõit uude koju valutumalt läheks. :)

FotorCreated3

Hakkame Sipsikuga päris palju reisima ja mul on hea meel, et esimesed sõidud on hästi möödunud. Kui ta koju tõime, siis ei lasknud ma tal auto peal ringi käia ja peitu minna ning kussutasin ta enda sülle magama, aga kaks järgmist sõitu olen talle täitsa vabad käed käpad andnud ning ta kohaneb uskumatult kiiresti. Tallinnast väljasõidul teeb mõned mjäud (sest tee üsnagi sinka-vonkaline, tihe liiklus jne), aga terve ülejäänud tee kas avastab autot või magab. Sättisime tahaistmele pehme aseme & mänguasjad ja liivakasti ning ta käis sõidu ajal isegi vetsus. :D Aplaus!

Ma tean, et ei ole kõige turvalisem tal lihtsalt ringi jalutada lasta, aga vägisi transpordikotis hoides kasvataks see temas pigem agressiivsust. Kui ta saab rahulikult uudistada, siis seda tublim ta meil sõitudel on.

Nüüd tagasi Tallinna sõites pikutas ta meil näiteks armatuuri peal. How cute is that!

11874171_938862746177427_1364677660_n

♥ MÄNGUASJAD & MÄNGUNURK

Pesa & mängunurk kaks ühes näeb välja siis selline. Eraldi “voodit” ei hakanud ma ostma, sest kogemus näitab, et ükski meie kutsadest pole enda pesas (okei, ainult Leedi magab siiani enda korvis) maganud ja õigesti tegin, sest Sipsik magab päeval kas diivanil (või selle taga), aknalaual ja öösel meie voodis. Jep! Meil on kaisukiisu! Ta ei ole veel täiesti harjunud süles olemisega, aga ta lubab mul seda aina enam teha.

Öösel ja hommikul on selline kurruvurruvutikene, et annab olla. Keerab kaissu ja nurrunoodid löövad lakke. Ahh, ma armastan oma kassikest. :) Lemmikud mänguasjad on igasugused venivad loomakesed pulga otsas, täna just ostsin uue siilipoisi, sest mingi pingviinikese moodi elukas annab kohe otsad. :)

SAMSUNG CAMERA PICTURESFotorCreated4

♥ SÕBRAD-KÜLALISED

Jess, Sipsik on inimeste sõber! Kui maalt tagasi tulime, siis ta lausa ohkas igavusest, sest olime ainult mina ja tema. Ta vist harjus ära, et iga viie minuti järel tuli tuppa uus inimene kellega mängida. Juba esimesel päeval kutsusin sõbrad külla ja oli nendega päris julge. Ainult et lapsed talle ei meeldi. :D Britil lasi ennast ilusti paitada, aga näiteks Leenu peale lõi selja küüru, küüned välja ja häälitses enda kaitseks nagu maal koerte peale. Aga me Britiga naersime, et ilmselt tunnetas ta ära, et Leenu võtaks tal heameelega sabast kinni ja teeks ühe mõnusa tiiru talle peale…

FotorCreated6

HUVITAV ISELOOMUOMADUS

Näuksud-mjäuksud, kurinad ja nurinad. Ehk siis meie kass kogu aeg jutustab! Sõbrad ka üllatusid, et on alles jutupaunik. Aga see on nii lahe! Jutukas kass sai ju jutuka perenaise. :D

SAMSUNG CAMERA PICTURES

VEEL ÜKS ARMAS ŽEST

Sipsiku emme Prada omanik ehk Sipsiku endine perenaine ehk Sandra oli veel kõigele lisaks niivõrd armas, et printis meile pildid Sipsikubeebist! ♥ Ma räägin, paremat loomadega tegelevat inimest annab otsida. :) Ja loomulikult rändas üks pildikene meie külmkapile. ♥

FotorCreated

… ja olengi jõudnud lõppu! Ei või olla! See oli nüüd nii kassisõprade postitus kui veel olla saab. Kohe kindlasti jäi midagi rääkimata, aga olulisemad asjad said vist kirja. Ahjaa, mul on ju Sipsiku kojutoomisest video ka veel!

Sharing is caring...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

42 comments

 1. Avatar
  Anna says:

  Ma tahtsin küsida hoopis, et kust sa nii nunnud toidukausid leidsid? Ma pean ka enda kassile uued ostma, tahaks ka nii armsaid :)

  Küll sul on siin all sisukaid kommentaare ka, eks minult tuleb ka nüüd üks – mis ma ise juurde oskan kommenteerida – eks ta kasulik ole harjutada puuris sõitma küll, aga no mis sa teed, harjuta kuidas tahad, minu kass karjub ikka puuris pool teed :D Nii kahju hakkab tast. Aga eks puurisõit siiski kassile ohutum ole. Ma just rääkisin emaga üks päev samal teemal, vaatasime, kuhu kassi vaktsineerima viia ja sattusin lugema kasulikke nõuandeid. Ehk saad sinagi häid ideid. Minu jaoks oli kasulik nt see – “Loo turvaline koht. Kui te olete soetanud korraliku transpordipuuri, ei tasu seda jätta kapi otsa tolmu koguma ja võtta alla alles vahetult enne loomaarsti juurde minekut. Kassid on väga targad looma seoseid, et allavõetud transpordipuur = suur jama. Soetatud puur peaks saama osaks teie mööblist, et kass tunneks ennast selle sees ja ümbruses turvaliselt ja hästi. Puuril tuleks uks eest ära võtta ja sisse panna pehme pesa. Näljasele kassile tasuks puuris anda vahetevahel midagi head süüa, ideaalne oleks tema lemmiktoit. See kõik vähendab kassil puuriga halbade seoste loomist.” Allikas: http://www.orrokliinik.ee/Artiklid-ja-soovitused-page-58/Muuda-kassiga-kliinikusk%C3%A4imine-lihtsamaks-id-31/ . Siin on ka kasulik jutt :) http://loomakliinik.emu.ee/loomaomanikule/nouanded/uudis/2012/05/21/kassi-ohutu-transportimine

  Toidust – kahju kuulda, et RCi paljud ei soovita, kuigi ma enda kassile annan ka seda, kuna talle paljud teised toidud ei sobi, kuna ta steriliseeritud ja tundliku põiega (vale toiduga tekib kergesti põiepõletik). Nii et olen andnud talle RC Sterilized. Äkki keegi siinsetest kommentaatoritest oskab selle asemel midagi paremat, kvaliteetsemat soovitada sterilseeritud kassile? Applaws valikust ma nt ei leidnud praegu esimese otsinguga.

  Konservidega on mu kass samuti valiv, poe poolt pakutust anname Felixit, muid, no nt pasteete jne ta ei söö ka väga. RC konservid maitsevad muidugi ka. Vähemalt hea lugeda, et külmkapitoit võib vähe odavam olla :D Pluss Sandra, soovitan sul liituda feissis Kassisõprade grupiga, nii tore oleks sealt sinu kassist ka pilte leida :)

  Ja kui sul tulevikus mingeid kassiasju juurde on vaja tellida, siis soovitan vaadata zooplus.de lehte, seal on hinnad väga soodsad :) Saksa keelest aru saamiseks kasutan google automaatselt translate’i v vaatan zooplus.com lehte, enam vähem sama kaup seal, aga saksa lehel odavam). Ma olen sealt tellinud enne fb hulgitellimuse kaudu, aga mul sõbranna, kes ka sealt tellib, soovitas ka oma konto teha, kuna siis toob alates mingist summast kuller asjad otse kohale, on suuremad soodukad ja saab kingipakke ka. Sel lehel on kõiksugu konservid, kuivtoidud, mänguasjad, kraapimispostid jne ikka tunduvalt odavamad võrreldes meie loomapoodidega & valik on ka suurem ja noh.. mina nt võin sellel lehel asjade sirvimisest sõltuvusse sattuda, eks ma paras kassihull ka :D Viska pilk peale!

  Paid Sulle ja Sipsikule, olete mõlemad megaarmsad :)

 2. Avatar
  Ave says:

  Meie kass ei kannata absoluutselt puuris sõitmist. Terve tee lihtsalt karjus hüsteeriliselt ja suurest hirmust poetas alati väikese “üllatuse” ka sinna.
  Me aga saime autosõitudeks hea nipi, panime talle traksid ja rihma peale, seega on tal liikumisvõimalus olemas, aga üks meist istub temaga alati tagaistmel ja rihma abil on hea kontrollida, et ta juhti segama ei läheks. Nüüd teeb ta alguses lihtsalt paar mjäud ja 10minuti pärast pikutab juba kõrvalistme peatoe peal :)

 3. Avatar
  Riinu says:

  Siit tuleb väike soovitus. RC taga on muidugi hea turundus, aga kindlasti ei ole see parim, mis sa oma kiisukesele pakkuda saad. Ka minu jaoks on väga oluline toit, mida kassile pakun. Olen väga palju pidanud nõu loomapoes/kliinikus toiduteemal ning tegelikult RC eriti ei soovitata. Seal on palju keemiat, kunstlikke lõhna- ja maitseaineid jne. Sarnasesse hinnaklassi jääb näiteks Applaws ja Nature’s Protection, mis on oluliselt parem valik :)

 4. Avatar
  H says:

  Hei!

  Küll teil on ikka armas kiisu! :) Muidu, ma soovitaksin teil olulised vaktsiinid ja ussirohu kuuri läbida, kuna hakkate ka ju temaga ringi reisima..siis ei oleks ohtu :)
  Meie Kessu on samamoodi Royal Canini toidul, teisi ei ole veel jõudnud proovida ja poe toite ei soovitaks üldse..
  Ja meie poolt veel selline tähelepanek, et sul kassiliiv krsitallidena? Vaata, et sul kass neid sööma ei hakkaks, mina avastasin Kessu neid söömas, nüüd vahetasime liiva välja mõneks ajaks.

  Kuid edu sulle kiisuga! :)

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Jaa, loomulikult läbime need kuurid, selleks aaataks on nüüd vaktsiinid tehtud ja ussiroht ka antud. ;)

   Liiva õnneks ei söö ja seal kastis üldse ei mängi vms ka.:)

 5. Avatar
  Piia says:

  Oikuinummi!! Mu pere võttis ju ka suve alguses kassi ja no nii tore on neid kassijutte lugeda. Ja meie oma nurrub ja kräub ka kogu aeg vägagi jutukalt, vahel räägivad isaga köögis juttu nii, et isa ikka küsib midagi ta käest ja Roosi siis kräub vastu :D
  -P.
  BOWTIE DIARY

 6. Avatar
  Liisa says:

  Soovitan ka kindlasti mitte lasta kassil autos vabalt tegutseda, ikka puuri ja puur turvarihmaga kinni või kindlalt istmele paika. Juba väike müks taganttulijalt või järsem pidurdus võib olla fataalne. Linnaliikluses on neid järske pidurdusi üksjagu. Kass on nii kerge ja pisike, et hoopi vastu armatuurlauda v esiklaasi ta vastu ei pea. Lisaks oht, et loomake võib mänguhoos juhti ehmatada, kriipida v pedaali alla joosta – see võib põhjustada ränga avarii. Näiteks juhtub, et kass juhib tähelepanu kõrvale hetkel, kui lähenete ülekäigurajale ja fooris vahetub tuli, kogemata küünekriimust tingitud nõks rooliga viib rahvast täis bussipaviljoni vms. Usu, keegi ei plaani neid surmasõite, need juhtuvad nii äkki, silmapilgu jooksul, kui tähelepanu hajub mikrosekundiks. Ja aega tagasi ei keera.
  Nii et jah, palun harjuta kass puuriga reisima. Tal on endal ka pesas oma teki peal kindlam tunne :)

 7. Avatar
  Elina says:

  Oi need arstivisiidid on meil siiamaani olnud üsna jubedad! Ma olin ise sama kohkunud nagu mu väike kiisupall. Kaks korda kiisuga arstil käinud ja järgmine nädal 3 kord. Oeh, ütleme nii, et kraadimine kõige jubedam toiming, kus pidin kiisut jõuga kinni hoidma, sest tal oli nii paha ja karjus ainult lakkamatult, tahtis eest iga hinna eest ära minna. Kraadima pidi siis enne vaktsiini tegemist. Ka süsti ajal kiisu karjus, uuh järgmine nädal saab arsti juures korraga kaks süsti. Kartsin ka seda, et kiisu nüüd pahane mu peale, sest mina ju hoidsin teda kinni. Kassid ju suured solvujad, kuid õnneks oli kodus juba kõik hästi ja kiisu pahameelt välja ei näidanud :)

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Mina käisin temaga nüüd eile esimest korda arstil ja eks ta ka kartis ja siples seal omajagu. Kui süsti tehti, siis karjus ka päris kõvasti ning oli kuri. Siis tahtsime küüned ära lõigata koos arstiga, aga ta ikka siples ja kräunus ja oli kuri ja siis toimus korraks väga imelik hetkel – arst võttis kassi turjast kinni, keeras näo enda poole ja hakkas temaga pahandama. Et umbes ärgu tulgu enda iseloomu näitama.

   Ma olen ikka veel väga šokis, sest kui ma olen enda koertega loomaarstil käinud, siis alati on neid pigem rahustatud, et jaa, tubli Leedikene oled, kohe kõik läbi, väga hea. Aga selle sakutamise peale läks Sipsik veel rohkem kurjaks ja arst pidi lausa adminni appi kutsuma, et küüned ilusti ära lõigata.

   Ma ei teagi nüüd… on see normaalne – kasside puhul? Äkki on? Tean, et emad võtavad kassidel turjast kinni ja õpetavad neid nii, aga kliinikus tegi see asja veel hullemaks.

   • Avatar
    Elina says:

    ISSAAAND, see turjast kinni võtmise teema, appi nii karm kuidagi väikse kiisupalli suhtes! loom ju ikkagi võõras kohas ja seal nii palju teiste loomade lõhnu. Poleks sellist asja kunagi uskunudki, et loomaarstid teevad, nagu päriselt. Kindlasti tegi see veel hullemaks asja, no emakassid jah tõstavad oma väikseid kiisulapsi turjast, aga siis nad poole kergemad ka, nüüd ju kass raskem ja keharaskus tõmbab teda allapoole, nahk venib rohkem ja kujutan ette, et valus ikka.
    Mul oli teisel korral tegelikult supertore arst, esimesel visiidil üks teine arst ka oli selline karmima käega ja mitte nii sõbraliku olekuga. Loodangi, et nüüd trehvab jälle sõbralikuma arstiga, tema ikka lohutas ja silitas ka kraadimise ajal.
    Tahtsime ka oma kiisul lasta küüned ära lõigata, arst ütles, et see ainult hetkeline lahendus ja leevendus, päris ruttu pidid tagasi kasvama. Paljud lõikavad kiisul ise kodus küüsi, aga siis peabki jah kohe väiksest saati harjutama teda. Ma ei hakanud Zeusi üldse traumeerima sellega, ta kasutab nii ilusasti oma kraapimispuud (selline, mis muidu kinnitatakse seina külge, aga meil see põrandal) ja kiisu mõnuga teritab seal ikka. See teine kraapimispuu-maja, seal ta nt ei terita küüsi, seal käib mängimas ja ronimas, vahepeal magamas.
    Igatahes loodan, et Sina ja Sipsik ei pea rohkem sellise loomaarstiga kokku puutuma ja järgnevad korrad on valutumad :)

 8. Avatar
  MM says:

  Meil on britlane, samasugune nagu teil. Kraanikausikass oli tema ka, kuni nii suureks kasvas, et enam ära mahtunud ja nüüd meeldib talle vannitoas sooja põranda peal lesida. Reisimist vihkab ja oma transpordikotti vihkab, juba beebieast, seega meie kiisu kahjuks kusagile minna ei saa, talle oleks see liiga traumeeriv. Toitu anname erinevaid kliinikute sarju, kord ühest, siis teisest, sest perenaine, kellelt ta saime hoiatas, et muidu jääbki ta ainult ühte konkreetset sorti ja brändi sööma ning kui see müügilt maha peaks minema, siis on jama.
  Mängida ja jutustada meeldib talle ka, aga samas on ta väga suure omaette-oleku-vajadusega, kohati tundub, et inimesed on talle meeletuks koormaks :D Hästi saab läbi vaid pereliikmetega, teisi inimesi tema jaoks ei eksisteeri. Aga meile on ta ikka armas :)

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Oi, aitäh Sulle nii toreda jutu eest. Kuna Sipsik on isane kass, siis tema ka kohe kindlasti sinna tulevikus enam ei mahu. :D

   Kuidas Sinu kiisu arstivisiite kannatab? Ka mitte väga? :D Meil täna esimene ees (meie jaoks esimene, kõige esimese korra käis ikkagi eelmine perenaine temaga vaktsiinil)… Aga kas see ainult pereliikmetega läbisaamine on olnud alates beebieast või mingil hetkel tekkis see?

   • Avatar
    MM says:

    Kuna arstivisiit on ikkagi nö. kodust väljaminek ehk kotti, autosse, kliinikusse, siis paraku see talle üldse ei meeldi. Meil on samamoodi isane toakiisu, seetõttu ajab ta ka (meie arvates) hullupööra karva, aga eriti lööb see välja siis kui tal on stressirohke periood – arstilkäigud, palju kärarikkaid inimesi (õnneks on tal oma nö. pime pesa, kus ta teiste eest varju saab minna) jne. Seega, talle väga arstilkäik ei meeldi, see muudab ta suht õnnetuks ja kartlikuks, korra sai ta isegi suurest arstil käimisestressist põiepõletiku! Aga õnneks peame me arstil käima harva, ainult korra aastas :)

    Reisimist pole ta algusest peale sallinud, juba koju tuues oli ta autos väga nutune ja haleda olekuga ning aja jooksul on see ainult hullemaks läinud.

    Suhtlemine teiste pereliikmetega on nõnda, et kõigepealt tuleme tähtsuse järjekorras meie, A ja O. Siis tulevad mõned teised inimesed – meie perekonnaliikmed, mõni üksik hea sõber, kes tihti kodus külas käib. Kõiki ülejäänud inimesi pole tema jaoks isegi vaat et olemas. Situatsioon on natukene teistsugune, kui me ise ära oleme, näiteks nädalapikkusel reisil – siis meeldib talle igaüks, kes külas käib, süüa paneb ja liivakasti puhastab ning natukene mängib ka :) Aga see armastus kaob kui me tagasi oleme ja jälle oleme meie A ja O :D

  • sandrelle
   sandrelle says:

   :D Juba ootasin, et millal keegi seda mainib, ega makrapulgad ka kõige paremad asjad maailmas ole, eks. :D Aga ma püüdsin seletada, miks ma seda ostsin. Et lihtsalt proovida. :) Kahjuks jah, ta on sellest pöördes. :D Aga nagu üks lugeja soovitas siin soovitas, siis peaasi, et krõbinad oleksid kvaliteetsed, külmkapitoit võib ka poest olla.

 9. Avatar
  Liis says:

  Ma ei tea, kui palju sulle minu kommentaar abiks on (st äkki oled juba ise kõike uurinud :D), aga näiteks ei soovitata panna krõbinaid kaussi seisma. No nii, et kaussi jääb hulganisti krõbinaid pärast sööki alles. Esiteks pidid need seistes maitset muutma (osad isegi kibedaks minema) ja teiseks kui on täis kauss pidevalt ees, ei teki kiisul söömisharjumusi. Meil oli väiksest peale kausis alati krõbinaid ja lõpuks oli ta natuke ületoidetud, sest sõi pmst koguuuu aeg ja unustas isegi konservid ära :D

  Selle vabalt sõitmise koha pealt nõustun natuke K.’ga, aga veidi leebemalt :D Alguses pole midagi hullu, kui ta vabalt jookseb, aga kui nii kogu aeg harjutada ja ta juba suur kass on, siis on ikka väga hull teda takistada, et ta juhile pedaalide alla ei jookseks, istmete vahele kinni ei jääks, juhile pähe ei roniks.. ühesõnaga kõrvalistujal on tööd küllaga. Ja siis on juba natuke raskem korvis sõitma harjutada.

  Meil on selline nipp, et paneme puuri tema pesas oleva teki (kodulõhn) ning kerge katte viskame üle, tehes kõik pimedaks. Nii on ta sõidu ajal rahulik ja enamasti magab (st pole välismaailma ahvatlust, et ta ei saaaaagi vabalt olla :D)

  Igaljuhul palju palju edu kiisu kasvatamisel, ta on teil niiii armas :)

  • Avatar
   Liis says:

   Aa, ja väga hea mõte oli see kaanega liivakast osta :) Meil alguses harjus kass tavalisega ära ning kui kaanega ostsime, siis lihtsalt ei läinudki sinna häda tegema.

   Ma ei tea, kas asi oli selles, et ta oli harjunud lahtise kastiga või siis selles, et ta oli juba suur kass. Kuna ta oma ühe häda teeb liivakasti serval pm kõõludes ja teise (kasti teise nurka) ka hästi sirgelt istudes, siis tal lihtsalt oli pea vastu kaant ja see talle hästi ei meeldinud :D Võtsime kaane ära ja nüüd on lihtsalt sügavam kast, kust liiva välja ei tule :)

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Mesiliiiiiis! Tsauu! Olen Sinust palju kuulnud, eelkõige tänu Britile. :D

   Kuule ma mõtlesin ise ka, et kas hoida sööki kausis või mitte, mulle tundub, et ta sööb nii vähe, et ülesöömist ei teki. Aga eks ma alati ei näe ju ka millal ta sööb. Aga kui näiteks tööle/pikemaks ajaks kodust ära lähed? Kas siis ka ei jäta? Britlastel on ülesöömine kusjuures suureks probleemiks. Nii et tänud tähelepaneku (ja väga õige) eest. :D

   Ma olen ka K’ga nõus, aga Sinu kommentaari ma kuulan ja võtan arvesse, sest Sa seletad mulle kenasti, mitte manitsedes. Ja pakud konstruktiivse kriitika juurde ka lahenduse. :) Kui nüüd lähiajal maale läheme, siis katsetan selle nipi järgi! :) Tänudtänudtänud!

   • Avatar
    Liis says:

    Hehehehhe tsauuuu :D

    Söögiga on meil nii, et krõbinad on väikseks vahepalaks või magustoiduks. Kui natuke pikemaks ära läheme, siis ma jah muudan veidi vahekorda, et krõbinaid rohkem ja konservi vähem (et ära ei kuivaks)

    Üks nipp on mul veel see, et tekitan teise söögikoha juurde :D Ma ei tea miks, aga tal selline komme, et kui korraga rohkem süüa panna , siis ta sööb kõik üsna kiirelt ära ja õhtuni nälgib, koju tulen, siis on tal juba hädalise nägu peas. Tegelikult öeldakse ju, et kassid on hästi vastupidavad, ka vähese söögi osas, niiet võib-olla mul lihtsalt eriti dramaatiline kass :D

    Nüüd olen tavalise päeva koguse jaganud kahe-kolme kausi vahel ära, et natuke õiges kohas, väike kausike magamisaseme juures ja nt kolmas ka kuskil, et ta alguses ei märka ja siis päeva peale leiab. Ma ei tea, kui hästi see mõjub, et kas ta ei lähegi kohe lõhna peale kohale, aga kui selle “nipi” kasutusele võtsin, siis õhtul enam nälgiv kass mind ei tervita :D

    • sandrelle
     sandrelle says:

     Hehee, kusjuures olen söögikohtade tekitamise juttu kusagilt kuulnud. Pead ilmselt korraks kaamerad üles panema ja vaatama, et mida kass siis päeva jooksul teeb ja kas sööb kohe kõik kausid tühjaks või mitte. :D

 10. Avatar
  K. says:

  Kõik on väga tore, ilus ja armas AGA mind ajab lausa tigedaks see, kui loomadel on vaba voli autos SÕIDU ajal ringi trallida. Kas sa ise sõidaksid autos ilma turvavööta? Kas sa oma mehel lubaksid ilma turvavööta sõita? Lapsel? Vaevalt! Aga näe kassist nagu ei hoolikski.

  Mis tunne sul siis on kui “maailma armsamalt armatuuril tudunud kiisu” ühtäkki äkkpidurduse tõttu esiklaasi läbinud on? Või kui peaks juhtuma muu liiklusõnnetus on sul autos lend-kass, kes tõenäoliselt saab ise muljuda/vigastada/surma vaid ohustab ka sind ja muid kaasreisijaid?

  On ikka armas kui kass mööda autot ringi jookseb ja loomadele omaselt ettearvamatult juhile näkku hüppab? Ronib pedaalide juurde? See pole mitte ainult teile ohtlik vaid ohustab juba teisi ka.

  Mõelge enne ikka pisut kaine mõistusega ka, kui kassipoja vaimustuses lollusi teete. Harjutage parem kass puuriga ja kõigil hea olla!
  Siiralt kõike head soovides,
  hooliv lugeja.

   • Avatar
    K. says:

    Mina võin ju tigekonn olla aga selline käitumine, et lasta loomadel autos vabalt ringi joosta sõiduajal on lihtsalt hoolimatu. Kassiarmastus, my ass. Oleksid võinud mu kommentaari võtta pigem tähelepanekuna millest õppida kuid paistab, et teie õppetund saabub pigem reaalsuse näol, kui sellisesse olukorda nii kergemeelselt suhtute. Kurb. :(

     • Avatar
      K. says:

      Ei ole teps mitte kibestunud ega soovi ei sulle, su perele, kassile ja muudele loomadele halba. Kui sooviksin siis poleks sõnagagi maininud, et teie käitumine on hoolimatu. Nii enda kui muude kaasliiklejate suhtes. Kes kellele siin halba soovib? Mina, kes tõin välja teie puudused kassi transpordi osas liikuvas sõidukis, et neid parandad (paljud ausalt ei tulegi selle peale et see võib olla äärmiselt ohtlik) või teie, kes pm sülitate hea (jah pisult karmilt küll kirjutatud, kuid mitte halba soovides) soovituse peale ohutult liigelda.
      Kass saab autoga väga edukalt harjuda seisvas autos ja sõidu ajal rahulikult oma pesakeses istuda. Kõigil turvaline olla, eriti kassil! :)
      Siiani parimat soovides,
      Hooliv lugeja aka. Kibestunud tigekonn

 11. Avatar
  Helena says:

  Väga armas Sipsikuke :D! RC osas hoiatan, et see pidi kassidel sõltuvust tekitama. Pärast keeldub ta teisi toite söömast.

  Kõige rohkem soovitatakse, et kuivtoit peaks kindlasti kõrgkvaliteediline olema, kuid külmkapitoit võib ka natukene tavalisem olla :).

 12. Avatar
  Kelli says:

  Et kui kiisukene juba niii palju hellust ja armastust saab, mis siis veel beebikene:) aga see on vaga nunnu, et sinus on nii palju armastust:) ilus!

 13. Avatar
  Elina says:

  Ikka tõeline nunnupall!! Nii ilusad silmad ja briti lühikarvalised läbi aegade mu lemmik kassitõug olnud :) tõelised armsad toidunõud on Teie Sipsikul!
  Meie kiisupall on aga scottish straight ja oi-oi kui “jutukas” ta on, ma ei tea kas ongi mingi tõukasside värk, et nad näuguvad rohkem ja tahavad tähelepanu? :D tuttava scottish straight samamoodi pidi kisakõri olema. Meie väike Zeus näugub siis kui putukat kätte ei saa, kui jääb üksi teise tuppa, kui koju tuleme, loomulikult autoga sõites (puur talle ei meeldi üldse) ja muul sajal põhjusel veel :D Zeus sööb täpselt samasid RC krõbinaid ja konservi. Veel annan talle RC babycati pasteeti (mousse), see meeldib talle eriti hästi.
  igatahes tunnen meeletut rõõmu oma kiisukesest, saab augusti lõpus alles 4-kuuseks, aga ta NIII suur juba :O ma ei saa aru, miks nad nii kiiresti peavad kasvama

  • sandrelle
   sandrelle says:

   Elina, nii armas Sinust! Jaa, ma ise ka naeran nende inimeste peale, kes ütlevad, et oi, kass ju terve päev magab. Ei maga! Vähemalt minu oma & tahab väga palju tähelepanu. Aga see on okei. Olen sellega arvestanud. :D Kuule meie oma saab ka augusti lõpus 4-kuuseks. :P Ja tõesti nii kiiresti kasvab, just eile ütlesin Tõnule, et vaata kui kosunud ta juba on. :)

 14. Avatar
  Piia P says:

  Jeee! Catfriendide lemmikpostitus lõpuks! :D (Ootan juba uusi)
  Hahaaa. Jaa, meie Junsu lasi ka alguses autos niisama ringi. Kuniks…. ostsime auto, millel olid nahkistmed.
  Sinna läks meie kiisu lõbu. Hiljem puuriga harjutada oli nii-nii raske. Oleks varem sellele mõelnud, oleks ka ehk kuidagi paremini harjutada osanud :D Eks midagi vahepealset ongi kõige parem- peaasi, et koti/puuri vastu vimm ei teki ja samas kui on vaja, siis ikka kotis/puuris püsiks :)

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.